אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש מחליף לויגודמן: חן ליכטנשטיין, המשנה למנכ"ל, ימונה למנכ"ל ונשיא אדמה צילום: יונתן בלום

יש מחליף לויגודמן: חן ליכטנשטיין, המשנה למנכ"ל, ימונה למנכ"ל ונשיא אדמה

ליכטנשטיין הצטרף לאדמה (לשעבר מכתשים אגן) בשנת 2006, ושימש בתפקידו האחרון מנהל האינטגרציה עם סין וכנשיא חטיבת האגרוכימיה של קבוצת כמצ'יינה

02.02.2014, 09:37 | גולן חזני

אדמה פתרונות לחקלאות (לשעבר מכתשים אגן) הודיעה הבוקר כי דירקטוריון החברה מינה את חן ליכטנשטיין לנשיא ומנכ"ל. ליכטנשטיין יחליף את ארז ויגודמן, שמונה למנכ"ל טבע, והוא ייכנס לתפקיד ב-7 בפברואר, 2014. 

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", ליכטנשטיין היה מועמד המוביל יחד עם רן מידן.

ליכטנשטיין הצטרף לאדמה בשנת 2006. בתפקידו האחרון כיהן כמשנה למנכ"ל הקבוצה ומנהל האינטגרציה עם סין, ביחד עם תפקידו כנשיא ומנכ"ל סינאק, (CNAC), החברה האם של אדמה, חטיבת האגרוכימיה של קבוצת כמצ'יינה. 

טרם תפקידו האחרון הקים וניהל ליכטנשטיין את חטיבת המשאבים הגלובליים, ואיחד את כל הפעילות התפעולית של הקבוצה כולל ייצור, שרשרת אספקה, רכש ומו"פ. לפני כן הוביל את פעילות הפיתוח העסקי ואת הפעילות מול שוק ההון בחברה.

ליכטנשטיין, נשוי פלוס 2, עבד לפני הצטרפותו למכתשים אגן כבנקאי השקעות בכיר בגולדמן סאקס בניו יורק ובלונדון. בהשכלתו הוא מחזיק בתואר דוקטור משולב במנהל עסקים ומשפטים מאוניברסיטת סטאנפורד בארה"ב, ובתואר ראשון בפיסיקה (B.Sc) ובמשפטים (LL.B) מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

חן ליכטנשטיין, צילום: יונתן בלום חן ליכטנשטיין | צילום: יונתן בלום חן ליכטנשטיין, צילום: יונתן בלום

"אני שמח על הישגי החברה שלנו בשנים האחרונות, ומוקיר את הזכות להוביל את הארגון המיוחד הזה", אמר המנכ"ל הנכנס חן ליכטנשטיין בעקבות המינוי. "שנת 2014 תהיה שנה חשובה לקבוצה שלנו, עם השקת המותג החדש והעמקת האינטגרציה עם כמצ'יינה. אני מצפה לעבודה המשותפת עם ההנהלה המצוינת של ADAMA ועם העובדים המעולים והנחושים של הארגון שלנו. ביחד, נמנף את התשתית החזקה שלנו ונמצה את ההזדמנויות הגדולות שעומדות בפנינו בשנים הבאות".

יאנג שיאנגשין, יו"ר הדירקטוריון אמר כי המינוי של חן למנכ"ל נעשה בתקופה בה החברה ממשיכה את מגמת הצמיחה. "חן הוכיח יכולות ניהוליות ותפעוליות מגוונות ומרשימות בתפקידו כמשנה למנכ"ל האחראי על תחום האינטגרציה וכנשיא ומנכ"ל CNAC. לחן הבנה עמוקה של החברה, בין השאר בשל תפקידיו כראש חטיבת המשאבים הגלובליים ומערך התפעול וכאחראי על תחום הפיתוח העסקי. חן מביא לתפקיד גם הכרות נרחבת של שווקי ההון הגלובליים שתהווה יתרון חשוב לקראת הערכות החברה להנפקה. כל אלה בשילוב היכולות האישיות יוצאות הדופן שלו יאפשרו לחן להוביל את ADAMA להשגת מלוא היעדים האסטרטגיים שלה ולהמשך צמיחה בשנים הבאות", אמר שיאנגשין.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות