אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סודהסטרים: "הממשלה מפקירה אותנו מול החרם" צילום: תומי הרפז

מנכ"ל סודהסטרים: "הממשלה מפקירה אותנו מול החרם"

דניאל בירנבאום אמר כי סודהסטרים עלולה להעביר חלק מהפעילות הייצורית לחו"ל אם הממשלה לא תעניק לא סיוע כפי שהבטיחה

02.02.2014, 11:07 | כלכליסט

"הממשלה מפקירה את סודסטרים במאבק נגד המתקפה בעולם בשל המפעל של החברה במישור אדומים". כך אמר הבוקר (א') בגל"צ דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים. "לחברה הובטח בקדנציה הקודמת של הממשלה לקבל סיוע וזה לא קרה". 

קראו עוד בכלכליסט

"זה לא שהיום אין קרנות שמחליטות לא להשקיע בישראל, אך ביחס לגידול בייצוא וכניסת חברות חדשות מדובר בחרם אם בכלל שהוא שולי, והפחד הוא ביטול הסכמים בין מדינות וכניסת ישראל לרשימה שחורה של חברות שאינן עומדות תנאים חברתיים מסוימים", אמר בירנבאום.

דניאל בירנבאום, מנכ"ל חברת סודהסטרים דניאל בירנבאום, מנכ"ל חברת סודהסטרים דניאל בירנבאום, מנכ"ל חברת סודהסטרים

לדברי בירנבאום, בפורום הכלכלי בדאבוס הנושא עלה לדיון בקרב הישראלית שהשתתפו ביניהם גם הנגיד לשעבר יעקב פרנקל. פרקל אמר, בירנבאום ציטט את פרנקל בדבוס: "אני לא הייתי מציע לאף אחד להתעלם. אנחנו צריכים להבין שאם יתחילו להחרים תוצרת ישראלית יהיה לזה נזק. אנחנו חייבים להתכונן".

שלא לציטוט, ציין מנכ"ל סודהסטרים, גם הגורמים שסבורים כי הצפת נושא החרם הכלכלי הוא בעיקר כדי להפעיל לחץ פוליטי, עדיין אינם מקלים בהשפעות שיכולות להיות לחרם, ההשלכות וההשפעות שניתן יהיה למדוד רק בזמן אמת.

לדברי בירנבאום, "היום החברה מקבלת רבע מהסכום, ובצער החברה תהיה צריכה להעביר חלק מהפעילות הייצורית לחוץ לארץ". הוא הוסיף כי הוא מחכה לפגישה עם שר הכלכלה נפתלי בנט, אך זה "לא מוצא זמן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי "הניסיונות להטיל חרם על מדינת ישראל אינם מוסריים ואינם מוצדקים. מעבר לכך, הם לא ישיגו את מטרתם. ראשית, הם גורמים לגורמים הפלסטיניים להתבצר בעמדתם הסרבנית ובכך הם מרחיקים את השלום; ושנית, שום לחץ לא יגרום לי לוותר על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל ובראשם ביטחון אזרחי מדינת ישראל. משני הטעמים הללו האיומים בחרם על מדינת ישראל לא ישיגו את מטרתם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לדודו מתגובה 7 , אתה טועה ומטעה, החרם רק מתחיל בחברות שנמצאות בשטחים
החרם רק מתחיל בחברות שנמצאות בשטחים , אחרי תקופה יעבור להחרים כל גוף וחברה ישראלית מהסיבה הפשוטה שהם נמצאים בישראל וישראל שולטת בשטחים. אני פ ס י מ י מאד לגבי העתיד. גם ככה המצב הכלכלי לא משהו, חרם אפקטיבי בסגנון מה שהיה בדרום אפריקה (שאגב כך הייתה חזקה מאיתנו כלכלית עשרות מונים בתקופה ההיא) יביא את ישראל ממצב של מדינת עולם 2.5 היום למצב של מדינת עולם שלישית דה-פקטו. מדינה שבה אין כסף לכלום, חינוך,תשתיות,רפואה,טכנולוגיה וכן ... גם בטחון. החרם הזה הוא תחילת הדה-לגיטימציה של ישראל והמנוע שלו זה אנטישמיות ומיאוס מהסכסוך הישראלי פלסטיני במערב. לדעתי מי שיעזבו פה ראשונים יהיו בעלי ההשכלה והמקצועות החופשיים וישאר פה בליל של דתיים לאומיים / חרדים / ערסים / ערבים. אני לא שמאלני, אני לא מאמין שהפתרון הוא לתת במתנה שטחים מהמדינה לאוייב מוצהר שכבר מראש מודיע שלא יכיר בך גם אחרכך. אני חושב שאין פתרון לבעיה של ישראל ועכשיו זה תחילת הסוף.
אסף  |  03.02.14
7.
מדובר בחרם מגוחך שישפיע לרעה רק על הפלסטינים ויצית אינתיפאדה
תוצאות החרם יהיו בעיקר הריגת רעיון השלום הכלכלי של ביבי והחרבת הכלכלה הפלסטינית. אין לישראל שום ייצור קריטי בשטחים. תוצאות החרם יהיו שכל פעילות הייצור שנמצאות בשטחים ומעסיקות פלסטינים יועברו חזרה לישראל. עקב כך תיווצר אבטלה מאסיבית בקרב הפלסטינים. התוצאה של אבטלה כזאת לצערי יהיו הפגנות המוניות להפלת שלטון אבו מאזן בסגנון יוון ומצריים. אבו מאזן, בשביל להציל את עורו, ינסה להצית אינתיפאדה שלישית. בקיצור, מי שמקדם חרם לעידוד השלום הוא פשוט נאיבי ולא מבין כלום במצב הגאופוליטי פה. האבסורד הוא שהאדם שהכי צריך לצעוק נגד החרם הוא אבו מאזן, כי החרם הזה יבוא לריסוק השלטון שלו. אבל אבו מאזן הוא מנהיג כל כך חלש, שהוא לא יכול להוציא הצהרה כזאת מבלי שיתלו אותו.
דודו  |  02.02.14
לכל התגובות