אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידס יונייטד נמכרה לבעלים של קאלירי

לידס יונייטד נמכרה לבעלים של קאלירי

הבעלים של לידס יונייטד אישרו כי הסכימו למכור אחזקת רוב במועדון למאסימו סלינו האיטלקי. המכירה אינה סופית משום שסלינקו עשוי לא לקבל אישור נאותות

02.02.2014, 16:01 | שירות כלכליסט

הבעלים של לידס יונייטד הודיעו אתמול כי מכרו 75% מהמועדון לחברה של סלינו, אלאונורה ספורט, זאת בהתאם לקבלת אישור מליגת הכדורגל. הסכום לא פורסם אבל הערכה שמדובר  בכ-12 מיליון ליש"ט.

קראו עוד בכלכליסט

צ צ'מפיונשיפ. אירועים | צילום: אימג'בנק, Gettyimages צ

"בעקבות דיווחים אחרונים בתקשורת והספקולציות, ב-GFH קפיטל מבקשים לאשר כי הוסכם למכור 75% מהמועדון לאלאונורה ספורט, חברה בבעלותה של משפחת סלינו, שלה ניסיון של שנים בכדורגל ובכוונתה להשקיע בכבדות במועדון כולל הרכישה מחדש של אלנד רואד", נאמר בהודעה.

עוד נאמר כי "אלאונורה תפעל להשלמת האישור הנחוץ מליגת הכדורגל. משפחת סלינו היא משפחת ספורט איטלקית ידועה, שבבעלותה מאז 1992 קבוצת קליארי מסריה A. המשפחה מגיעה לכדורגל האנגלי מתוך שאיפה לתמוך פיננסית בלידס יונייטד כדי שתוכל להעפיל לפרמיירליג, ומתוך אמונה שהקבוצה תוכל להתמודד עם מעמד של קבוצה בליגה הבכירה. מאז הוחלט על ההסכם, לידס יונייטד מקיימת מגעים על אלאונורה ספורט לגבי מספר נושאים הקשורים לענייני הקבוצה, כולל מבנה ההנהלה של ההרכב הראשון".

בעקבות הרכישה, הספונסריות של הקבוצה, Enterprise Insurance ופלמנגו לאנד, עשויות לבטל את חוזיהן עם לידס. אנדרו פלאורס, הבעלים של Enterprise Insurance, ניסה לרכוש את לידס ביחד עם מנהל הקבוצה דיוויד היי תחת חברת "ספורט קפיטל". מהלך זה קרס ביום חמישי וסלל את הדרך להתקדמותו של סלינו. על פי הדיווחים, פלאורס שוקל לנקוט בצעדים משפטיים.

סלינו עשוי להיתקל בהתנגדות מצד מבחן הנאותות של הליגה האנגלית, שכן בעברו הורשע בהונאה. כמו כן, קונסורציום בהובלתו של מייק פארנן, דירקטור לשעבר במנצ'סטר יונייטד, הודיע כי אינו מתכוון להיעלם על אף ההצהרה. "אנחנו ממשיכים לנסות להגיע לדיאלוג ויש לנו גיבוי משמעותי. ההצעות לתמיכה מתווספות בכל דקה", צייץ פארנן בטוויטר.

בכל מקרה, ההשפעה האיטלקית באלנד רואד ממשיכה לצמוח. קליארי אישרה שלידס החתימה את הקשר אנדרה טאבנלי, שיעבור בהשאלה ממנה, ולידס אף הוסיפה אותו לרשימת השחקנים באתר שלה.

סלינו (57) הוא יזם בחקלאות ומוכר בקליארי בכינוי "מלך התירס". הוא הבעלים של קליארי כבר 20 שנה, במהלכה אימנו אותה 20 מנג'רים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות