אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה שמלצר תובע ממגדל 20 מיליון שקל צילום: שאול גולן

שלמה שמלצר תובע ממגדל 20 מיליון שקל

כפי שנחשף ב"כלכליסט" שמלצר טוען כי מגדל ניהלה עמו מו"מ לרכישת פעילות הביטוח הכללי בחוסר תום לב, שכן מנהליה ידעו כי מקביל מתנהל מו"מ על המיזוג עם אליהו

03.02.2014, 11:52 | רחלי בינדמן

שלמה שמלצר תובע את חברת הביטוח מגדל ומבקש פיצוי של 20 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

שמלצר טוען לחוסר תום לב ולמצג שווא מצד מגדל ומנהליה בניהול המו"מ לרכישת פעילות הביטוח הכללי של שמלצר שרוכזה בחברת שלמה ביטוח. העסקה לא הושלמה בסופו של דבר, ומגדל נמכרה לבעל השליטה הנוכחי שלמה אליהו - עסקה שמיזגה את חברת הביטוח אליהו לתוך מגדל.  

התביעה מתייחסת לתקופה בה נשלטה מגדל על ידי חברת הביטוח האיטלקית ג'נרלי, טרם מכירתה לאליהו. כוונת שמלצר להגיש את התביעה נחשפה לראשונה ב"כלכליסט".

שמלצר טוען כי בעת שמגדל ניהלה עמו מו"מ, ידעו מנהליה - או היו צריכים לדעת - ובכלל זה יונל כהן, כי במקביל מתנהל מו"מ בין ג'נרלי לאליהו לרכישת השליטה בחברה על ידי אליהו.

עסקת המכירה לאליהו ייתרה את האפשרות לעסקה עם שמלצר, שכן שאליהו החזיק בחברת הביטוח שלו בפעילות ביטוח רכב, ומיזוג פעלות אליהו לתוך מגדל פתרה את הצורך של מגדל לרכוש פעילות ביטוח נפרדת.  

במכתב שששלח לפני כשבועיים למגדל, טרם הגשת התביעה, נכתב כי "לשלמה החזקות התחוור כי תומרנו בחוסר תום לב וסובבו בכחש וכי הוצגו בפניהן (בין אם ביודעין ובין באדישות או ברשלנות ועצימת עינים) מצגי שווא".

שלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן שלמה שמלצר | צילום: אוראל כהן שלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות