אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Dell בעידן הפוסט-PC: מחשב ענן והתקן נייד

Dell בעידן הפוסט-PC: מחשב ענן והתקן נייד

מאז הפיכתה של ענקית המחשבים Dell לפרטית, החברה מנסה למצוא את מקומה בעידן שבו תעשיית המחשבים האישיים התמוטטה. הפתרון של Dell מתמקד במחשוב ענן והתקני USB

03.02.2014, 16:15 | רפאל קאהאן

Dell השיקה השבוע התקן USB חדש שעלול להיות המפתח שלה לסיום התלות שלה במיקרוסופט ואינטל. יצרנית המחשבים, שהפכה חזרה להיות חברה פרטית לפני מספר שבועות, מעוניינת לברוא לעצמה עתיד חדש בעולם ללא מחשבים שולחניים. כבר כיום הנטייה היא להשתמש בהתקנים ניידים למשימות שבעבר דרשו מחשב.

קראו עוד בכלכליסט

המסקנה של Dell היא שהמשתמשים יכולים להסתפק במערכת ניידת ששומרת את נתוניהם האישיים. בהמשך למסקנה זו, הציגה החברה התקן המזכיר מאוד סטיקי USB מבוססי אנדרואיד הנפוצים בסין, ומאפשרים סטרימינג של מידע. אולם ההתקן של Dell מבצע פעולה נוספת מעבר להזרמה של תוכן: הוא מאפשר לקבל העתק של שולחן העבודה על ידי וירטואליזציה.

בעידן הפוסט PC המחשב הולך איתך בכיס, צילום: shutterstock בעידן הפוסט PC המחשב הולך איתך בכיס | צילום: shutterstock בעידן הפוסט PC המחשב הולך איתך בכיס, צילום: shutterstock

הטכנולוגיה רחוקה מלהיות חדשה - יש לא מעט סטיקי USB המסוגלים להריץ מערכות הפעלה שלמות. אבל Dell וחברות אחרות הפועלות בתחום סבורות כי הדבר יהפוך בקרוב לאופציה נפוצה בקרב ארגונים גדולים - בעיקר על מנת לאפשר לעובדים להתחבר מרחוק למערכת המחשבים הארגונית גם בעזרת מכשירי סלולר.

מחשב ענן מבוסס אנדרואיד

ההתקן משתמש בשירותי הענן של Dell, שם נשמר העתק של שולחן העבודה של המשתמש. באופן מעניין, הוא מריץ את אנדרואיד ולא את ווינדוס, ומתחרה במאפיין שימושי להפליא של ווינדוס 8 הנקרא Windows to Go המאפשר למנהלי IT להטעין גרסה קלה של מערכת ההפעלה שלהם על סטיק USB. עם זאת, במקרה של המוצר של ווינדוס, משתמשים עדיין צריכים לרכוש רשיון שימוש למערכת ההפעלה על הסטיק.

 ההתקן החדש של Dell, אם כך, נכנס לרשימה הולכת וגדלה של חלופות מבוססות- נדרואיד. מוקדם יותר החודש השיקה HP מחשב אישי מבוסס אנדרואיד בעלות של 400 דולר המיועד גם הוא לשימוש ארגוני. לנובו מצידה השיקה מחשב גיימינג חדש מבוסס על אנדרואיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות