אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Dell תפטר 15,000 עובדים, החל מהשבוע

Dell תפטר 15,000 עובדים, החל מהשבוע

על פי הערכות, הפיטורים יפגעו גם בעובדים בישראל. החברה שואפת לאחד את מערכי התמיכה בלקוחות הפרטיים והארגוניים. סבב הפיטורים צפוי לכלול 15% מכלל העובדים. זאת, על אף צמיחה במכירותיה בשוק ה-PC

04.02.2014, 10:37 | נמרוד צוק

Dell עומדת להתחיל השבוע בסבב פיטורים נרחב נוסף, במסגרתו יפוטרו לא פחות מ-15 אלף עובדי החברה, כ-15% מכוח העבודה שלה. כך, לפי דיווח של הרג'יסטר הבריטי אשר נשען על מקורות בחברה. על פי הערכות, הפיטורים יכללו גם עובדים בישראל, בהיקף שאינו ידוע בשלב זה.Dell מעסיקה בישראל כ-300 עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

אחת ממטרות הקיצוץ היא ייעול מערך התמיכה בלקוחות, לאחד את השירות שניתן ללקוחות פרטיים ועסקיים תחת מטריה ארגונית אחת. לעובדי החברה המפוטרים בארה"ב תוצע חבילת פיצויים שתכלול שני חודשי שכר, שבוע נוסף של משכורת עבור כל שנת ותק בחברה, וביטוח רפואי על חשבון התאגיד למשך שנה וחצי נוספות.

מייקל דל, מייסד החברה, צילום: בלומברג מייקל דל, מייסד החברה | צילום: בלומברג מייקל דל, מייסד החברה, צילום: בלומברג

Dell הפכה חזרה לחברה פרטית באוקטובר האחרון, לאחר שמייסד החברה מייקל דל רכש את המניות שבידי בעלי המניות האחרים, יחד עם קרן סילבר לייק פרטנרס, תמורת 24.9 מיליארד דולר. למרות הצניחה המתמשכת במכירות וברווחים ממנה סובל בשנתיים האחרונות ענף ה-PC כולו, הצליחה החברה להגדיל את מכירותיה ב-6.2% ב-2013, על פי נתוני גרטנר. החברה הצליחה לשמור על מקומה כשלישית בגודלה בזירת המחשבים האישיים, עם נתח שוק עולמי של 11.8%.

מתרחקת מהמחשוב האישי

החברה הציגה לאחרונה מספר פיתוחים שאמורים לעזור לה להתנתק מענף ה-PC המדשדש ולהתקדם לתחומים מבטיחים יותר, כגון התקן USB נייד שמריץ את אנדרואיד ומאפשר למשתמש להתחבר לשולחן העבודה הפרטי שלו מכל מקום באמצעות שירות ענן.

החברה מסרה בתגובה לפרסומים: "אנו מאשרים שאחוז קטן של עובדי Dell הסכימו לקבל את הצעת החברה לקבל חבילת פיצויים משמעותית כחלק מתוכנית פרישה מרצון, עליה הכרזנו לאחרונה. אנו עושים צעדים לייעל את הפעילות העסקית שלנו ובמקביל אנו מגייסים כוח אדם בתחומים אסטרטגיים כמו פיתוח תוכנה וחומרה, הנדסה ושירות לקוחות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות