אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט מינה מפרק זמני למטבחי טופז; 100 עובדים יפוטרו צילום: R.P.V

בית המשפט מינה מפרק זמני למטבחי טופז; 100 עובדים יפוטרו

לאחרונה נקלעה רשת המטבחים לקשיים כספיים, ובשל כך פנו נושי החברה לבית המשפט וביקשו את פירוקה. במקביל הוצא צו פירוק גם לחברת ספייס, שייצרה עבור טופז את המטבחים

04.02.2014, 12:35 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בנצרת הורה אתמול (ב') על פירוקה של חברת מטבחי טופז. המפרק הזמני שמונה לרשת המטבחים, עו"ד גיא גיסין, ינסה בתקופה הקרובה למכור את פעילות החברה כעסק חי. במקביל הוצא צו פירוק גם לחברת ספייס, החברה שייצרה עבור טופז את המטבחים.

קראו עוד בכלכליסט

"בסיטואציה שאליה נקלעו שתי החברות - טופז וספייס", כתב השופט עאטף עיילבוני בהחלטתו, "קיים צורך דחוף ומיידי במינוי בעל תפקיד על מנת לנסות, בדחיפות המתחייבת, להציל את אשר ניתן ולבחון את האפשרות שמכירת הפעילות ככל שעוד קיימת תעשה בדחיפות המתבקשת".

מטבחי טופז.  890 לקוחות לא קיבלו את המטבחים שהוזמנו , צילום: R.P.V מטבחי טופז. 890 לקוחות לא קיבלו את המטבחים שהוזמנו | צילום: R.P.V מטבחי טופז.  890 לקוחות לא קיבלו את המטבחים שהוזמנו , צילום: R.P.V

בחודשיים האחרונים נקלעה חברת מטבחי טופז לקשיים כספיים, ובשל כך פנו לבית המשפט נושי החברה וביקשו את פירוקה, בקשה שאליה הצטרפו גם כמה מהעובדים. בקשת הפירוק הזו נמחקה בהסכמה בעקבות הבטחה של טופז כי תעמוד בהתחייבויותיה.

אולם, לפני כשבועיים, פנו באי כוחה של טופז, עוה"ד עדי בראונשטיין ואורן שהרבני, וביקשו את פירוקה "לאחר שחרף מאמצים רבים, הניסיונות להמשיך בפעילותה השוטפת לא צלחו לנוכח הנזק הרב שנגרם לה כתוצאה מהגשת הפירוק הקודמת".

בדיון שהתקיים אתמול בבית המשפט המחוזי בנצרת, הוסיף עו"ד בראונשטיין כי הבהלה ההמונית שנוצרה בעקבות בקשת הפירוק הראשונה היא שהובילה לשבר. "כל מזמיני המטבחים החלו לפעול בכל דרך לבטל את ההזמנות", אמר. לדבריו, הליך הפירוק צריך כעת להתמקד בלקוחות שהזמינו מטבחים וכי יש למצוא גורם בענף שירכוש את תיק הלקוחות וייצר את המטבחים עבור הלקוחות של מטבחי טופז.

לחברת טופז 890 לקוחות שלא קיבלו את המטבחים שהוזמנו על ידם זאת אחרי ששילמו עשרות אלפי שקלים ונותרו ללא מבוקשם. סך כל החוב החברה ללקוחות עומד על כ- 12.5 מיליון שקל. בנוסף, בשתי החברות עובדים כ-100 עובדים הצפויים לאבד את מקום עבודתם.

עו"ד גיסין מסר: "בימים הקרובים ננסה לבחון אפשרות לייצר מצב שבו נוכל למכור את הפעילות או את החברות כעסק חי וכך לשמר את מקומות העבודה ולסייע למאות הלקוחות שמחכים למטבחים שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות