אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: אובמה גייס 750 מיליון דולר עבור אינטרנט מהיר לבתי ספר צילום: איי אף פי

ארה"ב: אובמה גייס 750 מיליון דולר עבור אינטרנט מהיר לבתי ספר

ענקיות הטכנולוגיה אפל ומיקרוסופט נרתמו ליוזמה של הנשיא האמריקני להעניק תוך 5 שנים גישה לאינטרנט מהיר לכלל התלמידים במדינה. הבית הלבן: "טכנולוגיה היא הדרך להשגת שוויון הזדמנויות"

04.02.2014, 15:13 | שירות כלכליסט

במסגרת הבטחתו להביא את בתי הספר בארצו אל המאה ה-21 ולדאוג לכך שבתי הספר ברחבי המדינה יתחברו לאינטרנט מהיר, הודיע נשיא ארצות הברית ברק אובמה כי הצליח לגייס 750 מיליון דולר מחברות ברחבי המדינה. כך על פי סוכנות איי. פי.

קראו עוד בכלכליסט

כך, למשל, ענקית הטכנולוגיה אפל הודיעה כי תתרום 100 מיליון דולר בדמות מחשבים, טאבלטים וחומרה נוספת. חברות AT&T וספרינט (Sprint) יתרמו שירותי אינטרנט בחינם באמצעות הרשתות שלהן. וריזון (Verizon) נענתה אף היא תתרום 100 מיליון דולר במזומן. מייקרוסופט תעניק הנחות משמעותיות על רכישת מערכות ההפעלה שלה וכן 12 מיליון עותקים של תוכנת אופיס.

ברק אובמה. "רק אחד מתוך חמישה תלמידים זכה להשתמש באינטרנט מהיר", צילום: איי אף פי ברק אובמה. "רק אחד מתוך חמישה תלמידים זכה להשתמש באינטרנט מהיר" | צילום: איי אף פי ברק אובמה. "רק אחד מתוך חמישה תלמידים זכה להשתמש באינטרנט מהיר", צילום: איי אף פי

הנציבות הפדרלית לתקשורת בוושינגטון תפריש 2 מיליארד דולר לתשלום על שירותי אינטרנט לשנתיים הבאות כדי ש-20 מיליון תלמידים נוספים יוכלו ליהנות מגישה לאינטרנט מהיר.

"כמעט אין דרך אחרת להבטיח שוויון הזדמנויות לכול ילד מלהבטיח חינוך ברמה הגבוהה ביותר שבאפשרותנו לספק", אמרה ססיליה מונוז, העומדת בראש ועדת המדיניות המקומית של הבית הלבן. "טכנולוגיה היא מהותית בהשגת מטרה זו".

הבית הלבן מקווה כי תרומות אלו יסייעו בידי אובמה להשיג את המטרה שעליה הצהיר בקיץ שעבר - להעניק ל-99% מתלמידי ארצות הברית גישה לאינטרנט מהיר בתוך חומש שנים. אובמה אמר אז כי רק לאחד מתוך כל חמישה תלמידים זכה לשימוש באינטרנט מהיר. זאת בהשוואה ל-100% מהתלמידים בדרום קוריאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות