אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עורכי דין קיבלו 30 מיליון שקל על גבייה של אגרת רשות השידור" צילום: מאיר אזולאי

"עורכי דין קיבלו 30 מיליון שקל על גבייה של אגרת רשות השידור"

סמנכ"ל הגבייה היוצא ברשות השידור, אבי כ"ץ, בדיון בוועדת הכספים: "אין לנו מספיק כוח אדם להתעסק בגבייה - ולכן אנחנו מעבירים למשרדי עורכי דין"

04.02.2014, 15:21 | אופיר דור

סמנכ"ל הגבייה של רשות השידור אבי כ"ץ זכה למקלחת קרה בדיון ועדת הכספים היום (ג'). כ"ץ, שאמור לפרוש בימים אלו לגמלאות לאחר עשרות שנים בתפקיד, עורר את זעמם של חברי הכנסת כשמסר נתונים מזיכרונו, ולא בא מוכן ועם נתונים מסודרים. הדיון בוועדת הכספים התנהל לאור חשדות לאי-סדרים לכאורה בהתנהלות אגף הגבייה ברשות השידור. 

קראו עוד בכלכליסט

כשנשאל כ"ץ אם לא ניתן היה לייעל את עבודת הגבייה באמצעות שימוש בעובדים שכירים במקום במשרדי עורכי דין חיצוניים, הוא ענה: "לו הייתי עסק פרטי יכול להיות שהייתי עושה שיקול כלכלי". אמירה נוספת של כ"ץ שהתקבלה בסערה היתה ש"הרשות לא מנסה לגבות מהמגזר החרדי אגרה".

בניין הנהלת רשות השידור בירושלים, צילום: נועם מושקוביץ בניין הנהלת רשות השידור בירושלים | צילום: נועם מושקוביץ' בניין הנהלת רשות השידור בירושלים, צילום: נועם מושקוביץ

בתגובה לדברים אלו אמר ח"כ עיסוואי פריג' (מרצ) כי "יש להקים ועדת חקירה בעקבות כל ההתנהלות הזאת. לא ייתכן להמשיך בצורה כזו. הצהרה מעניינת מאוד שאתם לא מנסים לגבות במגזר החרדי, כי אתם מסיקים שאין להם מקלטים".

לדברי כ"ץ, "הרשות גבתה אגרת טלוויזיה בהיקף 461 מיליון שקל ב-2013 ואגרת רישוי רכב בהיקף של 322 מיליון שקל".

בנוגע לעורכי הדין החיצוניים, אמר כ"ץ כי "הם קיבלו שכר טרחה של 30 מיליון שקל ב-2013. אין לנו מספיק כוח אדם להתעסק בזה ולכן אנחנו מעבירים למשרדי עורכי דין. את גובה שכר הטרחה קובעת ההוצאה לפועל. מכל חייב נגבים לכל היותר 1,300 שקל שכר טרחה עם הצמדות".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), אמר כי "הממצאים שעלו כאן שערורייתיים. מדובר בהתנהלות לא ראויה של גוף ציבורי שאף נוקט באמצעים קשים נגד חייבים, שממילא מממנים כבר את רשות השידור באמצעות המסים שהם משלמים. הניהול השוטף של גביית האגרה הזוי. ב-30 מיליון שקל שכר טרחה שקיבלו 11 משרדי עורכי דין ב-2013, יכלה הרשות להעסיק 300 עובדים ואפילו אם הייתם מעסיקים הרבה פחות, הם היו עושים בפחות כסף את אותה עבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
שיספרו איך הם גובים את הכסף
למה הם מחכים 6 שנים לפני שהם דורשים את הכסף למה הקנסות כל כך גדולים שיקום איזה שר גבר במדינה ויבטל את החוק המטומטם הזה אה מה יעשו עם כל אלה שמתפרנסים מזה לכו תראו את משרדי הגבייה מה עושים לאזרחים חסרי ישע שצריכים לשלם סכומים של אלפי שקלים .על מה על טלויזיה? מדינה לא נורמלית
רון  |  04.02.14
15.
אפשר בבקשה למצוא דרך לבטל את האגרה הזו?
נגיד לגלצ וגלגלצ אנחנו משלמים במסגרת חידוש אגרת הרישוי כל שנה 137 שח. ואתם יודעים מה? למרות שאני ממזמן מקשיב לjango ברכב, מדבר עם חברים ובשביל פקקים פותח את הwaze- עדיין להם אני מוכן לשלם כי מדובר בתחנות עם שדרנים מעולים, פליליסטים, תוכניות עם עומק - והכי חשוב- ניצול הגיוני במידת מה של כספי המשלם. עכשיו בנוגע לאגרת הרשות.ההפך הגמור. ואגב, חינוכית 23 גם ככה מממומנת מכספי הזכייניות ושם מוקד ה״טיפוח״ לילדים. מבחינת חדשות - תחקירים ברמה נמוכה מאוד, תרגום רע של 60 minutes במקרה הכי טוב ואוריווזיון פעם בשנה... מלא חסויות, מלא תקלות, מלא תשדירי שטות כלשהי. בבקשה בבקשה תסגרו את הדבר הזה. 517 שקל בשנה זה גם מוגזם מאוד בכללי לדעתי. זאת אומרת בשביל ערוץ 1. כולה ערוץ אחד, לא עשרים.
דניאל  |  04.02.14
לכל התגובות