אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוניברסיטת נוטרה דאם תשקיע 400 מיליון דולר בשיפוץ אצטדיון הפוטבול שלה צילום: איי אף פי

אוניברסיטת נוטרה דאם תשקיע 400 מיליון דולר בשיפוץ אצטדיון הפוטבול שלה

אוניברסיטת נוטרה דאם תוציא 400 מיליון דולר לשיפוץ אצטדיון הפוטבול שלה, פרויקט הבנייה הגדול ביותר ב-172 שנות קיומה של האוניברסיטה

05.02.2014, 09:46 | שירות כלכליסט

אוניברסיטת נוטרה דאם תוציא 400 מיליון דולר לשיפוץ אצטדיון הפוטבול שלה, פרויקט הבנייה הגדול ביותר ב-172 שנות קיומה של האוניברסיטה.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני נורטה דאם. הסכם עם אנדר ארמור, צילום: איי אף פי שחקני נורטה דאם. הסכם עם אנדר ארמור | צילום: איי אף פי שחקני נורטה דאם. הסכם עם אנדר ארמור, צילום: איי אף פי

באתר של האוניברסיטה מסאות' בנד, אינדיאנה מצוין כי לפי התכניות ייבנו שלושה מבנים חדשים – בגודל כולל של 6,970 מ"ר – שיחוברו לאצטדיון נוטרה דאם. החלל ישמש לצרכים אקדמיים, תרבותיים וספורטיביים."האופי המשולב של הפרויקט הזה ישמור על הקומפקטיות של הקמפוס, שמאפשרת ללכת ברגל לכל מקום, יחזק את הקשרים ושיתופי הפעולה לאורך היחידות השונות של האוניברסיטה, ויציע תוספת מרגשת למה שלהערכתנו היא חוויית הלימודים הטובה ביותר בקמפוס במדינה", מסר נשיא המוסד ג'ון ג'נקינס במכתב ששלח לקהילת הקמפוס.

הבנייה תחל בשנתיים הקרובות, ותיארך 33 חודשים.

החדשות התפרסמו שבוע לאחר שהאוניברסיטה חתמה על חוזה הלבשה עם אנדר ארמור, שלטענת מנהל מחלקת האתלטיקה ג'ק סוורבריק הוא הגדול ביותר בהיסטוריה של ספורט המכללות בארה"ב. פרטי החוזה לעשר שנים אמנם לא נחשפו, אך ב-ESPN מעריכים כי השווי שלו עומד על 90 מיליון דולר. שלושת הבניינים יכללו חדר התארגנויות לסטודנטים, מרכז קריירה וישכנו בהם מחלקות האנתרופולוגיה, הפסיכולוגיה והמוזיקה. כמו כן, יתווספו לאצטדיון 4,000 מושבים, רובם מקורים, ואזור לעיתונאים.

קבוצת הפוטבול האירית הנפיקה שבעה זוכים בגביע הייזמן, וזכתה 11 פעמים באליפות הארצית. האצטדיון, שנפתח ב-1930, הורחב לתפוקה הנוכחית שלו של 80,795 מושבים לאחר השלמת שיפוץ בגובה 50 מיליון דולר לקראת עונת 1997.

עוד מפוטבול המכללות: אוניברסיטת טנסי חתמה על הסכם חסות עם נייקי. ההסכם הוא ל-9 שנים מ-2015 ויכניס לאוניברסיטה סכום של 4.5 מיליון דולר בשנה. נייקי מחליפה את אדידס, שהעניקה חסות לטנסי במשך 17 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות