אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג מבקשת לאשר למנכ"ל איתן בר זאב 304 אלף שקל בחודש ללא בונוס צילום: עמית שעל

ביג מבקשת לאשר למנכ"ל איתן בר זאב 304 אלף שקל בחודש ללא בונוס

בר זאב ויתר בשנת 2011 על בונוסים שנכללו בהסכם ההעסקה הקודם, בהיקף של 20 מיליון שקל

05.02.2014, 08:39 | אסף גילעם

השכר של בכירי חברת מרכזי הקניות הפתוחים ביגמגיע לאסיפת בעלי המניות. החברה, הנשלטת על ידי האחים יהודה ורוני נפתלי (72.4%), פרסמה אתמול זימון לאסיפת בעלי מניות, ב־11 במרץ, כדי לאשר את מדיניות התגמול של החברה ואת הסכמי ההעסקה של היו"ר יהודה נפתלי, המנכ"ל איתן בר זאב ובתו של יהודה נפתלי, טליה נפתלי, המועסקת בחברה־הבת. 

קראו עוד בכלכליסט

במדיניות לא נקבעו תקרות לשכר היו"ר והמנכ"ל, ובמקום זאת רוצה ביג לאמץ הגבלה שתקבע כי שכרם (או דמי הייעוץ שאותם הם מקבלים) לא יעלה ביותר מ־20% לעומת השנה הקודמת. בניגוד לשניים, לסמנכ"ל הכספים, אשר מרוויח כיום 96 אלף שקל, הושמה תקרה בגובה של 150 אלף שקל, וליתר הסמנכ"לים הוצעה תקרה של 120 אלף שקל.

בעלי המניות מתבקשים לאשר את הסכמו של בר זאב, המכהן בתפקידו בתשע השנים האחרונות. בר זאב מקבל תגמול מביג בצורה של הסכם ייעוץ. לפי ההצעה, בר זאב ימשיך ליהנות מדמי ייעוץ חודשיים של 304 אלף שקל, אשר יוצמדו למדד. למול התשלום הקבוע הגבוה הזה, בר זאב אינו מקבל מהחברה מענקים כלשהם - לא בונוסים ולא מניות או אופציות.

מעבר לשכר הבסיס, מוצע כי בר זאב יוכל לבחור בין רכב מדרגה 7 לבין תשלום אחזקת רכב בגובה של 200 אלף שקל בשנה. בנוסף יהיה זכאי למענק הסתגלות בגובה של שישה חודשים, שיוכל לעלות ל־12 חודשים אם בר זאב יתחייב לא לעבור לחברות המתחרות של ביג בישראל במשך שנתיים מסיום עבודתו. עלות העסקתו של בר זאב ב־2012 הסתכמה ב־3.6 מיליון שקל. הדירקטוריון של ביג, שתומך באישור הסכמו של בר זאב, מציין כי ממידע השוואתי שהוצג לו, עלות העסקתו של בר זאב נמוכה ב־7% משכר מנכ"ל בחברות המקבילות.

הסכם הייעוץ של יהודה נפתלי מגיע גם הוא לאישור מחדש. נפתלי מכהן גם כיו"ר החברה־הבת בארה"ב. החברה מציעה להאריך את ההסכם הנוכחי של נפתלי שכולל דמי ייעוץ חודשיים של 136 אלף שקל, החזר הוצאות ורכב מדרגה 7. עלות העסקתו של נפתלי ב־2012 הסתכמה ב־2 מיליון שקל.

גם הסכם העסקתה של בתו של נפתלי, טליה, מגיע לאישור האסיפה. נפתלי מכהנת בתפקיד מנהלת פרויקטי בנייה בביג ארה"ב. נפתלי צפויה לקבל שכר שנתי של 94 אלף דולר, המיתרגם ל־27 אלף שקל בחודש, עם אופציה לבונוס שנתי בגובה של שכר חודשי אחד.

איתן בר זאב, צילם: עמית שעל איתן בר זאב | צילם: עמית שעל איתן בר זאב, צילם: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות