אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרנובסקי יחלק את בי.ג'י.איי כדיבידנד בעין צילום: אוראל כהן

גרנובסקי יחלק את בי.ג'י.איי כדיבידנד בעין

איש העסקים החל בהשטחה כשהתמודד על השליטה באי.די.בי. מניות בי.ג'י.איי יחולקו לבעלי המניות של זד.בי.איי שתהפוך לשלד בורסאי

05.02.2014, 08:29 | גולן חזני

מהלך השטחת הפירמידה של אלכסנדר גרנובסקי יוצא לדרך, לאחר שבית המשפט המחוזי אישר את המתווה לחלוקת אחזקתה של זד.בי.איי בחברה־הבת (80%) בי.ג'י.איי כדיבידנד בעין לבעלי המניות של זד.בי.איי.

קראו עוד בכלכליסט

 אישור בית המשפט נדרש מאחר שחלוקת המניות איננה מקיימת את "מבחן הרווח" שמאפשר חלוקת דיבידנד מבין נכסי חברה. לאחר החלוקה יחזיקו בעלי המניות של זד.בי.איי ישירות במניות בי.ג'י.איי, ואילו זד.בי.איי תהפוך לשלד בורסאי המוחזק (84%) בידי קרן חב"ד 770 של גרנובסקי ובידי הציבור (16%).

שווי השוק של המניות שיחולקו (כ־29.4 מיליון מניות) הנו כ־40 מיליון שקל, כך שמדובר בדיבידנד בשווי של כ־73 אגורות למניה שאותו יקבל כל אחד מבעלי המניות של זד.בי.איי.

גרנובסקי ביקש לבצע את המהלך עוד כשהתמודד עם נוחי דנקנר על רכישת השליטה באי.די.בי במסגרת הסדר מול נושי אי.די.בי אחזקות. בסופו של דבר החליטו הנושים לבחור בהצעה של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה כהצעה הנבחרת להסדר.

גרנובסקי ביקש לרכוש את השליטה באי.די.בי באמצעות קופת המזומנים של אמבלייז שמכילה כחצי מיליארד שקל, ואשר את השליטה בה רכש באמצעות בי.ג'י.איי.

עתה ממתין גרנובסקי לתוצאות החלטת בית המשפט העליון בערעור של דנקנר על נטילת השליטה באי.די.בי מידיו. אם הערעור יידחה, יבקש גרנובסקי לנצל את הסכום בקופה לרכישות אחרות.

אלכסנדר גרנובסקי, צילום: אוראל כהן אלכסנדר גרנובסקי | צילום: אוראל כהן אלכסנדר גרנובסקי, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות