אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האימפקט הכלכלי של מונדיאל הנשים על קנדה: 337 מיליון דולר צילום: איי אף פי

האימפקט הכלכלי של מונדיאל הנשים על קנדה: 337 מיליון דולר

התאחדות הכדורגל הקנדית פרסמה את התחזיות הראשוניות לגבי ההשפעה הכלכלית שתהיה לטורניר אליפות העולם לנשים מתחת לגיל 20 שיתקיים השנה במדינה ולמונדיאל הנשים, שייערך בשנה הבאה. התחזיות הראשוניות מצביעות על כך ששתי התחרויות יסתכמו בתפוקה של 337 מיליון דולר

06.02.2014, 09:38 | שירות כלכליסט

התאחדות הכדורגל הקנדית פרסמה את התחזיות הראשוניות לגבי ההשפעה הכלכלית שתהיה לטורניר אליפות העולם לנשים מתחת לגיל 20 שיתקיים השנה במדינה ולמונדיאל הנשים, שייערך בשנה הבאה. התחזיות הראשוניות מצביעות על כך ששתי התחרויות יסתכמו בתפוקה של 337 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת הנשים של קנדה. מכניסות כסף, צילום: איי אף פי נבחרת הנשים של קנדה. מכניסות כסף | צילום: איי אף פי נבחרת הנשים של קנדה. מכניסות כסף, צילום: איי אף פי

הטורניר ב-2015 צפוי לייצר פעילות כלכלית בשווי 267 מיליון דולר, בעוד שהטורניר השנה ייצר פעילות כלכלית בשווי נוסף של 70 מיליון דולר. הפעילות הכלכלית הנקייה (GDP) של התחרויות צפויה לטפס לסכום כולל של 169 מיליון דולר, כשהטורניר השנה מספק 37 מיליון דולר, והטורניר הבא 132 מיליון דולר.

התחזיות נערכו על ידי ברית תיירות הספורט הקנדית, והן בוחנות מספר גורמים, כולל תחזית ההוצאות של מבקרים מחוץ לעיר, עלויות הבנייה וההוצאות התפעוליות הקשורות לאירוח התחרויות. באמצעות שימוש במודל STEAM של ברית התיירות ההשפעה הכלכלית של הטורנירים מחולקת למספר קטגוריות כמו תעסוקה, מסים, תמ"ג ותפוקה. התפוקה הכלכלית המשולבת של שני האירועים לאורך ארבעת המחוזות המארחים נעה בין 80-256 מיליון דולר, כשהתפוקה המוניציפאלית בשבע הערים המארחות נעה בין 11-59 מיליון דולר.

"מונדיאל הנשים של פיפ"א מייצג את אירוע הספורט המרכזי הראשון שיתקיים בקנדה מחוף לחוף, מוונקובר בקולומביה הבריטית במערב ועד למונקטון, ניו ברנזוויק באטלנטיק קנדה", מסר ויקטור מונטליאני, נשיא התאחדות הכדורגל של קנדה ויו"ר הוועדה המארגנת הלאומית של מונדיאל הנשים. "כחלק מהתכנית האסטרטגית של התאחדות הכדורגל הקנדית לשנים 2014-2018 – הובלת אומת כדורגל – האירוח המוצלח של הטורנירים הללו תגשים את המטרה האסטרטגית הראשית שלנו לעודד ולפקח על הצמיחה של המשחק במדינה שלנו ולהותיר מורשת לספורט, לנשים, ולקנדה שממשיכה הרבה מעבר לתחרות".

הדו"ח הסופי על ההשפעה הכלכלית יושלם לאחר ש-24 הקבוצות יתחרו בין ה-6 ביוני וה-5 ביולי, 2015 במונדיאל הנשים.

"תיירות ספורט עוסקת בפיתוח כלכלי", אומר ריק טרייר, מנכ"ל ברית תיירות הספורט הקנדית. "אנחנו משוכנעים שמונדיאל הנשים בשנה הבאה וטורניר הנשים מתחת לגיל 20 שיתקיים השנה, יהיו בעלי השפעה משמעותית על סקטורי מפתח בכלכלה שלנו, בייחוד בקהילות המארחות ברחבי קנדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות