אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוצ'י 2014: העובדים ישנים במיטות העיתונאים והשירותים לא תקינים צילום: אי פי איי

סוצ'י 2014: העובדים ישנים במיטות העיתונאים והשירותים לא תקינים

חדרים לא מוכנים, מים עכורים ושירותים לא פעילים - ככה רוסיה קיבלה את פניה של התקשורת הבינלאומית לאולימפיאדת החורף

05.02.2014, 21:21 | שירות כלכליסט

שון ווקר, הכתב האולימפי של ה"הגרדיאן" מפרסם היום כתבה על התנאים הנוראיים שיש לעיתונאים בסוצ'י, שמארחת את האולימפידה החורפית. ווקר כותב: "'מישהו ישן במיטה שלי!" התלונן עיתונאי מוטרד, שהגיע לחדר המלון שלו בסוצ'י לאחר מסע ארוך, רק כדי לגלות שישנו כבר במיטה שלו, ככל הנראה אחד מעובדי הבנייה, שמיהרו להשלים את בניית המלון. הוא כנראה היה מאשים אותו גם שאכל את הדייסה שלו, לולא העובדה שמטבח המלון לא היה קרוב למצב שמיש". גם בכלי תקשורת אחרים פרסמו כתבות ברוח דומה.

קראו עוד בכלכליסט

מלון אנשי התקשורת. אין אור בחדרים, צילום: אי פי איי מלון אנשי התקשורת. אין אור בחדרים | צילום: אי פי איי מלון אנשי התקשורת. אין אור בחדרים, צילום: אי פי איי

המלון, שאמור לאכלס מאות עיתונאים שיגיעו לכסות את המשחקים, הוא למעשה מתחם ארוך של גושי דירות, וצפוי לשמש כאחד המבנים המרכזיים עבור המדיה באולימפיאדת החורף.  חלק מהגושים והחדרים עדיין בבנייה, אף שהמשחקים יוצאים לדרך בסוף השבוע הקרוב. תלונות רבות נשמעו גם על ידי עיתונאים וספורטאים בחשבונות הטוויטר שלהם. התלונות הגיעו מאלו שיכלו לשלוח ציוצים בטוויטר. אין חיבור Wi-Fi במלון העיתונאים.

רוסיה הוציאה 51 מיליארד דולר על ארגון אולימפיאדת החורף בסוצ'י, אך נראה שהסכום הזה לא הספיק כדי לוודא שכל המלונות ייבנו בזמן. בעוד שכלי תקשורת מכל רחבי העולם נהרו לעיר לחופי הים השחור, ונותרו 72 שעות לפני הדלקת הלפיד האולימפי, שיבשר על הפתיחה הרשמית של המשחקים, עבודות בנייה, שהיו אמורות להסתיים כבר לפני מספר חודשים עדיין בעיצומן. ביום שני מסרו המארגנים כי 97% מהחדרים היו מוכנים ו-3% הנותרים צריכים רק לעבור "ניקוי סופי". העיכובים לא משפיעים על מגורי הספורטאים. לפי דיווח בוושינגטון פוסט, "גדודי המתנדבים שמאיישים את שדה התעופה בסוצ'י ואת כל הצמתים בעיר, הם נימוסיים ומועילים".

אולם מסביב לאזור בית המלון המיועד לתקשורת, ובתוך האזור האולימפי המרכזי, הבנייה ממשיכה במלוא המרץ. שדה התעופה, תחנת הרכבת והמתקנים המרכזיים מוכנים, אך במרחק הליכה קצרה מהם הפועלים יוצקים מלט באתרי בנייה חצי גמורים. רוב חדרי המלון לעיתונאים הם ללא חימום, עם מיטת יחיד ומגיעים עם תקלות רבות - כולל מים עכורים בברזים ושירותים לא תקינים. צלם אמריקאי דיווח כי קיבל חדר  שבו החימום עבד בלי הפסקה ולא ניתן היה לכבות אותו. CNN הזמינה 11 חדרים אבל רק אחד מהם ראוי למגורים. "הפועלים התקינו מתלים למגבות ונורות בזמן שהאורחים פרקו את המזוודות" מעיד ווקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות