אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התמיכה בקופות החולים תגדל ב-250 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

התמיכה בקופות החולים תגדל ב-250 מיליון שקל

כך הוחלט בדיון בין משרדי האוצר, הבריאות ויו"ר ועדת הבריאות של הכנסת; הגירעון של קופות החולים עשוי לחצות השנה את רף 2 מיליארד השקלים

05.02.2014, 19:31 | מיקי פלד

המדינה תגדיל את התמיכות בקופות החולים בכ-250 מיליון שקל, כך סוכם הערב (ד') בין משרדי האוצר והבריאות לבין יו"ר ועדת העבודה והבריאות של הכנסת, ח"כ חיים כץ.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם מחליף את הכוונה המקורית של המדינה להגדיל את התמיכה ב-75 מיליון שקל בלבד, כאשר עתה הוחליט כי הסכום יוגדל על מנת לשפות את הקופות על עליית מחירי האשפוז בבית החולים גם בשנים 2012-2014. הסכום יחולק בין הקופות על פי מפתח הגודל שלהן. העברת התקציב תאושר בישיבת הוועדה בשבוע הבא.

קופת חולים כללית, צילום: גלעד קוולרצ קופת חולים כללית | צילום: גלעד קוולרצ'יק קופת חולים כללית, צילום: גלעד קוולרצ

בדצמבר התכוונה המדינה לשנות את הנוסחה המעדכנת את סל הבריאות, הנקראת מדד יוקר הבריאות, אך כץ סירב לאשר את הצו הממשלתי כי לטענתו הסכום של 75 מיליון שקל שאמור היה להגיע לקופות החולים הוא קטן מכדי לפצות אותן על העלייה במחיר יום האשפוז שתאלץ אותן לשלם עוד כ-300 מיליון שקל לבתי החולים עבור רכישת טיפולים ובדיקות למבוטחיהן.

לאחרונה ניהל כץ שיחות עם האוצר והבריאות על מנת להגיע להסכם שיגדיל את הפיצוי לקופות ורק לאחריו אמר כי יאשר את הצו לשינוי מדד יוקר הבריאות. עם זאת, גורמים בקופות החולים הביעו אכזבה קשה כי לטענתן מדובר על שיפור מועט בתקציב 2014 שהגירעון בה עשוי לעלות אל מעל ל-2 מיליארד שקל, כך שהבור התקציבי עוד גדול ומעיק על הפעילות ואספקת שירותי הבריאות לציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות