אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפירורים לציבור: רבוע נדל"ן תרכוש מניותיה - בפרמיה של 27% צילום: אוראל כהן

הפירורים לציבור: רבוע נדל"ן תרכוש מניותיה - בפרמיה של 27%

המניה זינקה ב-9.2%; היקף הרכישה - 160 מיליון שקל; אלון רבוע כחול, בעלת השליטה בחברה, תקבל לפחות 120 מיליון שקל מהסכום

06.02.2014, 17:34 | ערן סוקול

חברת רבוע כחול נדל"ן הודיעה היום (ה') על רכישה עצמית של מניות ב-160 מיליון שקל, לפי מחיר של 163 שקל למניה, פרמיה של 27% על מחיר הבסיס של המניה בשוק. מתוך הסכום, בעלת השליטה בחברה, אלון רבוע כחולתגרוף לקופתה סכום מינימלי של 120 מיליון שקל, מה שהקפיץ את שווי אחזקתה במניות רבוע כחול נדל"ן ב-32 מיליון שקל לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הצעת הרכש שפרסמה החברה, בניהולו של זאב שטיין, בכוונתה לרכוש עד 980 אלף מניות כ-7.8% ממניות החברה, במחיר של 163 שקל למניה.

אולם, חברת אלון רבוע כחול, בעלת השליטה (74.76%) בחברה, המחזיקה כ-9.4 מיליון מניות, הודיעה כי בכוונתה להיענות להצעת הרכש בגין מלוא המניות שבבעלותה.

כלומר, מספר המניות אשר בגינן יתקבלו הודעות קיבול יעלה על הכמות המרבית אותה מעוניינת החברה לרכוש.

במקרה זה, מודיעה החברה כי תרכוש מניות מכל בעל מניות שנענה להצעה באופן יחסי, לפי היחס שבין מספר המניות שבבעלותו אשר בגינן נענה להצעה, לבין סך כל המניות שבגינן הוגשו הודעות קיבול.

זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, צילום: אוראל כהן זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן | צילום: אוראל כהן זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, צילום: אוראל כהן

אם כן, עולה כי מתוך 160 מיליון השקלים, תקבל אלון רבוע כחול סכום מינימלי של כ-120 מיליון שקל, מה שיותיר את שאר בעלי המניות עם סכום מקסימלי של 40 מיליון שקל בלבד (בהנחה שכל המחזיקים יענו להצעה), אשר יחולקו בין כלל מחזיקי המניות בציבור (25.24%) שיגישו הודעת קיבול.

בהתאם להצעת החברה, מניות אשר ירכשו במסגרת הצעת הרכש, יהפכו למניות רדומות, כלומר לא יקנו זכויות בהון ובהצבעה כל עוד הן בבעלות החברה.

ניתן להיענות להצעת הרכש עד ה-20 בפברואר, בשעה 14:00, דרך הגוף המנהל את חשבון ניירות הערך של בעל המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות