אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה נוספת בעניין הקנאביס הרפואי, הפעם של המגדלים והחולים צילום: אפי שריר

עתירה נוספת בעניין הקנאביס הרפואי, הפעם של המגדלים והחולים

העותרים טוענים "שהחלטת הממשלה מפקידה באופן מרוכז ובלעדי בידיו של גורם פרטי בלתי מפוקח סמכויות רחבות היקף ללא מכרז". שראל בתגובה: "מדובר בקמפיין שקרי והזוי של בעלי אינטרסים עסקיים"

09.02.2014, 10:22 | משה גורלי

המאבק בשוק הקנאביס הרפואי מתרחב ובשבוע שעבר הוגשה עתירה נוספת – הפעם של המגדלים וכמה מטופלים נגד החלטת הממשלה "לגבש מודל אסדרה במחשכים – ללא שיתוף, ולמצער, שמיעת המגדלים". העתירה דורשת לבטל את החלטת הממשלה, משרדי האוצר והבריאות, ב-15 בדצמבר 2013 להפריט ולהעביר לידיה של חברת שראל את הטיפול והאחריות ברישוי והפצת הקנאביס הרפואי.

קראו עוד בכלכליסט

באמצעות עו"ד אלי זהר, נגה רובינשטיין ועמרי קאופמן ממשרד גולדפרב זליגמן ושות' טוענים העותרים "שהחלטת הממשלה מפקידה באופן מרוכז ובלעדי, שלא לומר מפקירה, בידיו של גורם פרטי בלתי מפוקח ואשר אינו נמנה עם הרשות המבצעת, היא שראל, סמכויות רחבות היקף ללא מכרז ותוך יצירת מונופול". האצלה זו, נטען היא בלתי תקינה ובלתי חוקית.

קנאביס, צילום: אפי שריר קנאביס | צילום: אפי שריר קנאביס, צילום: אפי שריר

בשבוע שעבר הוגשה עתירה דומה של החברה המתחרה ברק ויש להניח שבג"ץ יאחד את הדיון בשתיהן. הפעם העתירה היא של כל שמונה החקלאים בישראל שמגדלים ברישיון את הקנאביס הרפואי. לעתירה הצטרפו גם שמונה מטופלים, חולים בעלי רישיון לשימוש בקנאביס. "הצטרפותם של המטופלים", נכתב בעתירה, "ממוקדת בהגנה על זכויות המטופלים לקבלה סדירה איכותית ובתנאי תשלום ואספקה סבירים של קנאביס רפואי, וזאת בנפרד מההיבטים הנוגעים לפגיעה בזכויות המגדלים".

תגובת חברת שראל: "מדובר בקמפיין שקרי והזוי, הכולל ניסיונות להתל בבית המחוקקים ובבתי המשפט על ידי חבורה של בעלי אינטרסים עסקיים, שכל מטרתם היא להתעשר על חשבון החולים, הזקוקים לקנאביס הרפואי כמו אוויר לנשימה. הממשלה עמדה בלחץ וקיבלה את ההחלטה הנכונה להטיל על חברת 'שראל' לעשות סדר בתחום, ולמנוע את הצפת השוק בסמים לאנשים לא מורשים, לא חולים ושלא זקוקים לקנאביס הרפואי.

חברת 'שראל', שהוקמה בעקבות החלטת ממשלה ונמצאת בבעלות עמותת בתי החולים הציבוריים, שלא למטרות רווח, נענתה לפניית משרדי הבריאות והאוצר לסייע בהסדרת התחום, ותנהל את הטיפול בקנאביס הרפואי כפי שמנהלים תרופות וסמים רפואיים, ולא כפי שהתחום מתנהל כיום, ללא פיקוח, בקרה, ובאמצעות חברות שזהו אינו תחום התמחותן, כמו חברת אבטחה ושמירה.

'שראל' הינה חברה מנוסה בתחומה, בעלת מוניטין רב, המוכרת כבית מסחר לתרופות והמתמחה ברכש ובשרשרת האספקה הרפואית בתחום התרופות, הסמים הרפואיים והציוד הרפואי.

הסדרת התחום תרחיב את זמינות הקנאביס הרפואי לכלל החולים מנקודות חלוקה בודדות כיום (ושאינן בתי מרקחת), לפריסה ארצית בלמעלה מ-100 נקודות חלוקה בבתי מרקחת בכל רחבי הארץ. ההסדרה גם תבטיח את איכות הסם הרפואי שיסופק לחולים, על פי הסטנדרטים המקובלים בעולם.

מטרת העתירות הללו למנוע מממשלת ישראל לבצע את מדיניותה לעשיית סדר בשוק הקנאביס הרפואי, ולהבטיח את שלום ובריאות הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות