אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביה"ח הדסה: מעוניינים להגדיל את נתח ההכנסות מהרפואה הפרטית

בבקשה להקפאת הליכים מבקש בית החולים להעלות את נתח ההכנסות מ-30% ל-40%. לדברי ההנהלה, הנתח משירותי הרפואה הפרטית הסתכם בשנה שעברה ב-40 מיליון שקל, אולם לדברי ארגוני הרופאים הסכום האמיתי הוא כפול

09.02.2014, 13:30 | מיקי פלד

הנהלת בית החולים הדסה מעוניינת להעלות את נתח ההכנסות שלו משירותי הרפואה הפרטיים שמספקים הרופאים ל-33% עד 40%, במקום רק 30% שעליהם דובר עד כה. כך עולה מהבקשה שהוגשה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בירושלים כחלק מהליך הקפאת ההליכים של בית החולים.

קראו עוד בכלכליסט

בכך למעשה מקטב בית החולים עד יותר את הויכוח עם ועדי הרופאים. בבקשת ההקפאה ציין בית החולים כי הנתח שלו משירות הרפואה הפרטית הוא 15.9%, כ-40 מיליון שקל בשנה שעברה. עם זאת, ארגוני הרופאים טוענים כי מדובר במניפולציה של הנתונים מצד בית החולים וכי הנתח האמיתי הוא כפול, ולכן אין סיבה שיסכימו להגדיל את חלקו בהכנסותיהם.

בית חולים הדסה עין כרם בית חולים הדסה עין כרם בית חולים הדסה עין כרם

בנוסף, לטענת הרופאים גם כך ההסדר בהדסה הוא כזה שהרופא גם צריך לממן מהכנסות שירות הרפואה הפרטית את הצוות הרפואי שאתו, ולכן בפועל ההכנסה של הרופא קטנה הרבה יותר. הרופאים מוכנים לקצץ בשכרם בשיעור של 4.5% למשך 27 חודשים ולקבל בחזרה את הכסף עוד עשר שנים.

מוקדם יותר היום הפגינו אחיות ועובדי מנהל ומשק בהדסה. בהסתדרות מעריכים כי מדובר בכ-1,000 עובדים. יושבי ראש הוועדים - אילנה כהן מארגון האחיות ואמנון ברוכיאן של המנהל והמשק - אמרו כי ללא תשלום מלא של השכר של חודש ינואר, לא 90% כפי שמתכננים הנהלת הדסה ומשרד האוצר בהסדר המימון שביניהם, הם ישבתו החל ממחר בבוקר.

הבוקר אף שבתו הרופאים בבתי החולים בכל הארץ למשך שעתיים לאות הזדהות עם רופאי הדסה. במקביל הפגינו כמה מאות עובדי הדסה מול משרד ראש הממשלה, שם התקיימה ישיבת הממשלה. המפגינים מחו על התנהלות הממשלה והנהלת הדסה במשבר, ונשאו שלטים שעליהם נכתב "להציל את הרפואה בהדסה", "ראש הממשלה, תתערב להצלת הרפואה בהדסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות