אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליון דולר בייבי, גרסת מנכ"ל AOL צילום: בלומברג

דו"ח טכנולוגי

מיליון דולר בייבי, גרסת מנכ"ל AOL

טים ארמסטרונג פגע בתוכניות הפנסיה של עובדיו והאשים בכך שתי עובדות הרות, כיצד פעלה יחידת JTRIG של המודיעין הבריטי לפגיעה במוניטין של חברות והאפליקציה שאמורה לסייע בשיתוף סודות הופכת לזירת רכילות ירודה

09.02.2014, 14:36 | יוסי גורביץ
פנסיות? זה לא חשוב. קחו נביא

בסוף השנה שעברה פרסמנו את מצעד הפאדיחות הגדולות של פרנסי עמק הסיליקון. אחד המקרים הבולטים בו היה של מנכ"ל AOL טים ארמסטרונג, שפיטר עובד מול אלף מרעיו, משום שהעז לצלם אותו באמצע אירוע חברה. עתה עשה ארמסטרונג משהו שהבטיח את מקומו גם במצעד הפאדיחות הבא.

המנכ"ל הודיע שמעתה, תוכניות הפנסיה של עובדי החברה יהיו גרועות מאי פעם. לדבריו, שהעובדים יכולים להאשים רק את עצמם; החברה, הוא הבהיר, רק מנסה לכסות על הפסדים: לטענתו, ב-2012 היו שתי נשים שהלידות שלהן הסתבכו והחברה נאלצה לשלם מיליון דולר לתינוק, אז מעכשיו AOL משקיעה יותר בביטוח רפואי מאשר בפנסיות. 

מפטר עובדים בגסות, מאשים עובדות בפגיעה בפנסיות. ארמסטרונג, צילום: בלומברג מפטר עובדים בגסות, מאשים עובדות בפגיעה בפנסיות. ארמסטרונג | צילום: בלומברג מפטר עובדים בגסות, מאשים עובדות בפגיעה בפנסיות. ארמסטרונג, צילום: בלומברג

וואו. כלומר, מנכ"ל חברת ענק מאשים שתי נשים בכך שהן - לא הוא, הן - אחראיות לדפיקת הפנסיה של כולם. עבדכם הנאמן חושד שארמסטרונג, איך לומר, מקמץ באמת. המספר הזה - מיליון לתינוק - נשמע עגול מכדי להיות אמיתי. אבל עכשיו יש שתי נשים שלא מספיק שהן במיעוט בתחום ההייטק, הן צריכות לעמוד מול שאר העובדים. ולא, לא יהיה מסובך לברר מי הן. 

תוך זמן קצר, הופצה ברשת אינפוגרפיקה, שבה מצוינת המשכורת של ארמסטרונג ב"תינוקות במצוקה", כשכל תינוק מייצג מיליון דולר. ובכן, ב-2009 החזיק ארמסטרונג ב-25 תינוקות, ב-2010 נכנסו לחשבון הבנק שלו 15.3 מהם, ב-2011 רק 3.2 אבל ב-2012 מספרם צמח שוב ל-12; אם ל-AOL יש בעיות לשלם פנסיה לעובדים שלה, אולי כדאי שתתחיל בקיצוץ שכר המנכ"ל.

ואם זה לא היה מספיק, אז מסתבר של-AOL יש גם מישהו שמחזיק בתפקיד של "נביא דיגיטלי". לא ברור למה, אבל די ברור שהוא מקבל משכורת על חשבון פנסיות של עובדים אמיתיים.

מה עושה JTRIG?

לאנשי היח"צ של הממסד הבריטי יש כאב ראש חדש.

דיווחנו בשבוע שעבר על עוד הדלפה מועילה של אדוארד סנודן: נחשפה בה יחידת JTRIG של ה-GCHQ, שהפעילה התקפות DDoS נגד אנשי אנונימוס ורבים אחרים, במטרה לשבש את היכולת שלהם לבצע תקשורת (חוקית לחלוטין עד שיוכח אחרת) זה עם זה. 

עכשיו מגיעים עוד מסמכים והם מציגים את JTRIG באור חיובי אף פחות. מסתבר, בתור התחלה, שזו לא יחידה שולית: היא שואבת 5% מהתקציב של ה-GCHQ. יש לה שלל התמחויות, ביניהן השמדה של המחשבים של מטרות מעקב, על ידי וירוס ייחודי להם (הכינוי של המהלך הזה הוא "קבלת הפנים של השגריר"). תרגיל אחר הוא הפצצת הטלפון של המטרה במסרונים כל כמה שניות, כך שהוא לא יכול לתפקד בעצם ולמנוע מהמטרה לקבל את המידע שהיא צריכה. אבל אלה לא התרגילים המסריחים באמת.

סותמים פיות, פוגעים בחברות. ההאקרים הבריטיים מסוכנים במיוחד סותמים פיות, פוגעים בחברות. ההאקרים הבריטיים מסוכנים במיוחד סותמים פיות, פוגעים בחברות. ההאקרים הבריטיים מסוכנים במיוחד

אלו הם שתילת מידע שקרי ומביך על חברות והדלפת המידע הזה לעיתונאים או בלוגרים ידידותיים, כדי להרוס את המוניטין של החברות. אמצעי אחר הוא הפצה אנונימית של מידע מביך על חברות, במטרה לפגוע בחברה המיועדת או בקשרים העסקיים שלה עם חברות אחרות.

תרגיל מסריח במיוחד כולל בניית פרופילים פיקטיביים ברשתות חברתיות, תוך בניית אתר שמספק גיבוי לפרסונה, ויצירת קשר עם המטרות במטרה לדלות פרטים מביכים עליהם. אז לא, בניגוד למה שסיפרו לנו, זה לא רק מעקב. זו גם חבלה אקטיבית.

שממת מראות

יש אפליקציה בשם Secret. היא מאפשרת לכם לכתוב, תחת מחסה אנונימיות, כל מה שבא לכם ולסייע בשיתוף סודות. מה שהחל בתור רעיון לא רע נראה עתה כזירה להפצת דיסאינפורמציה ושטויות.

המון אנשים כותבים בימים האחרונים כל מיני דברים שמהם עולה לכאורה שהם עובדים בחברות הייטק כושלות וחולקים סודות מבפנים. על כל פנים, זה מה שהם רוצים שאנשים יחשבו. מטרה מועדפת של הכותבים היא אפליקציית הספאם Path והמייסד שלה, דייב מורין.

ממורמרי המקלדת, התאחדו! ממורמרי המקלדת, התאחדו! ממורמרי המקלדת, התאחדו!

אחרים כותבים שהם עובדי טאמבלר, שפעם הם נהנו לבוא לעבודה ומאז שהיא נמכרה ליאהו, הם חוששים מהרגע שבו יצטרכו לצאת לעבודה. מישהו אחר כותב שהוא מייסד כושל של שישה סטארט-אפים, שאורח החיים הזה נמאס עליו ושהוא חוזר לשורשים ורק יבנה דברים כיפיים. מישהו כותב שהוא הגיע לראיון בראפ ג'יניוס ושהמייסדים עישנו ג'וינט בנוכחותו כדי לראות איך הוא יגיב - ושהוא הציע להם לדחוף את הצעת העבודה למקום בו לא זורחת השמש.

וכל זה נחמד, רק שאי אפשר לדעת אם משהו מכל זה נכון. זו גם יופי של שיטה להתחמק מתביעת דיבה. יש סיכוי טוב שהאפליקציה הזו תהפוך במהירות לעוד זירת שמועות חסרות ביסוס על תרבות עמק הסילי-קון, שההתמחות שלה היא אהבה עצמית. אני לא רוצה לדעת מה יופיע שם ערב השקת מכשירי אפל.

קצרצרים

1. הביטוי האנגלי קורא לזה "לאכול עורב": בסוף השבוע אולצה גוגל לפרסם בצרפת מודעה גדולה בעמוד הבית המקומי שלה - בה היא מודיעה לציבור הצרפתי שהיא פגעה בפרטיות שלו ונקנסה בשל כך ב-150,000 אירו. זה חלק מהעונש שהטיל על גוגל הרגולטור CNIL בשל פרשת הריגול בסטריט וויו. גוגל ערערה על ההחלטה, אבל בית המשפט לעניינים מנהליים לא התרשם והורה לה לפרסם את המודעה בכל זאת. המודעה אמורה להיות שם במשך 48 שעות. גוגל מתכוונת להמשיך ולערער על הקנס, אבל נראה שהיתה מעדיפה עשרות מונים לשלם איזה מיליון ובלבד שלא תצטרך לחשוף את העובדות המביכות בפני משתמשי גוגל בצרפת.   

גוגל במערומיה גוגל במערומיה גוגל במערומיה

2. בידיעת גוגל אחרת, ביום שישי - היום הראשון של משחקי החורף שבסוצ'י שברוסיה הפוטיניסטית - שינתה החברה את הלוגו שלה והוא נצבע בצבעי דגל הגאווה. מתחת ללוגו, הציבה גוגל קטע מהאמנה האולימפית, שקובע שלאנשים יש זכות להשתתף במשחקים ללא כל אפליה. החברה עשתה זאת לא רק באנגלית, אלא גם ברוסית - במחאה על החוקים נגד הקהילה הגאה שהעביר משטר פוטין. 

3. השופטת לוסי קו, שסמסונג ואפל כבר יצאו לה מכל החורים, דחתה תביעה של סמסונג לבטל את הקנס שהושת עליה במשפט הקודם בין הניצים. סמסונג טענה שאפל הסיתה את חבר המושבעים נגדה בטיעונים לאומניים, על פיהם עליהם לתמוך בחברה האמריקאית ולא בחברה הזרה. אם הייתי במקום סמסונג באותו מעמד, הייתי מפוצץ את הבלון של אפל בקלות ופשוט מציין שאפל לא מייצרת בארה"ב: היא רק "מעצבת" בה והמעצב הוא בכלל אזרח בריטי. הייצור עצמו מתבצע באותם המפעלים שאיתם עובדת סמסונג.  

4. טרול פטנטים, Innovatio IP Ventures, הצליח חלקית במשימת האופל שלו. הטרול, שלטענתו יש לו פטנטים על שימוש בראוטרים, איים בשלב מסוים להתחיל לשלוח מכתבי תביעה לכל מי שמשתמש במכשיר (או במילים אחרות: כל מי שמפעיל אינטרנט אלחוטי). הוא אשכרה שלח מכתבים כאלה לכ-13,000 בתי עסק שהשתמשו בראוטרים. בסופו של דבר, כשסיסקו הבינה שיש כאן בעיה, היא הגיעה להסכם עם הטרול - במסגרתו תשלם לאינובנטיו 3.2 סנט על כל ראוטר שמכרה. הטרול יילך הביתה עם 2.7 מיליון דולר, מה שיאפשר לו לשכור עוכרי דין ערמומיים עוד יותר. כיף. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות