אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיאט־קרייזלר בוחנת הקמת מרכז מחקר ופיתוח בישראל צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

פיאט־קרייזלר בוחנת הקמת מרכז מחקר ופיתוח בישראל

משלחת של בכירי קונצרן הרכב האיטלקי־אמריקאי תבקר בשבוע הבא בארץ במטרה לבחון השקעה. בין היתר מעוניינת החברה לשתף פעולה בפיתוח דלקים חליפיים. אם הקונצרן יחליט להקים את המרכז, הוא יצטרף לג'נרל מוטורס שפועלת בארץ מאז 2008

10.02.2014, 06:56 | תומר הדר

קונצרן פיאט־קרייזלר בוחן הקמה של מרכז מחקר ופיתוח בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". בשבוע הבא צפויה להגיע ארצה משלחת של בכירי הקונצרן, במטרה לבדוק את היתכנות המרכז, שצפוי להתמקד בפיתוחים הנוגעים לדלקים חליפיים לתחבורה, ולהיות ממוקם במרכז הארץ.

פיאט־קרייזלר אינה יצרנית הרכב העולמית היחידה שמתעניינת בידע הטמון בשוק הרכב הישראלי: ג'נרל מוטורס הקימה ב־2008 מרכז מחקר ופיתוח, השוכן כיום בהרצליה.

מעבר לכך, חברות ישראליות רבות, בעיקר בתחום ההייטק, מספקות מגוון שירותים לתעשיית הרכב העולמית. שירותים אלה כוללים יצור חלקי פלסטיקה עדינה ליצרניות מכוניות, לצד אמצעים למדידות לייזר וטכנולוגיות למדידת מרחק ובטיחות.

במסגרת הביקור צפויים אנשי פיאט לדון עם משרד המדען הראשי בנושא שיתוף פעולה בנושא הדלקים החליפיים. כמו כן, צפוי להם מפגש היכרות עם מיזם משרד ראש הממשלה לפיתוח תחבורה מונעת באנרגיה חליפית והכרת שוק התחבורה בישראל, ויוצגו בפניהם ההזדמנויות לפיתוח ושיווק כלי רכב מונעים בגז טבעי בארץ.

קונצרן פיאט־קרייזלר נחשב כיום ליצרן הרכב השביעי בגודלו בעולם ומעסיק 215 אלף עובדים. בשנת 2009 רכשה פיאט 20% מקרייזלר האמריקאית, ובינואר היא הודיעה על כוונתה לרכוש את כל מניות קרייזלר.

בין המותגים שמייצר הקונצרן נמנים פיאט, אלפא רומיאו, לנצ'יה, קרייזלר, ג'יפ ודודג'. 2013 היתה שנה מוצלחת מאוד לקונצרן, שבראשו עומד המנכ"ל סרג'יו מרקיונה. הרווח הנקי המשותף לפיאט וקרייזלר הסתכם בשנה שעברה ב־5.5 מיליארד דולר. עבור פיאט מדובר בהכפלת הרווח הנקי שלה לעומת שנת 2012. קרייזלר דיווחה שעבורה 2013 היתה השנה הטובה ביותר מאז שהחברה קרסה בשנת 2009.

מסוכנות מכוניות לים התיכון, יבואנית פיאט נמסר כי את הביקור יוביל סמנכ"ל המחקר והפיתוח של פיאט־קרייזלרוירג'יליו צ'רוטי. על פי היבואנית, "הביקור הנוכחי הוא בהמשך לביקור קודם של משלחת ישראלית בטורינו בסוף 2013 וכלל נציגים ממשרדי ממשלה. קבוצת סמל"ת היא אחת מיוזמות מפגשים אלו ומשמשת כגורם המקשר והמתאם בין כל הגופים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות