אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סייברה הישראלית בדרך להימכר לפאלו אלטו ב-150 מיליון דולר צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

סייברה הישראלית בדרך להימכר לפאלו אלטו ב-150 מיליון דולר

חברת האבטחה שייסד ניר צוק מנסה לקנות את חברת הסייבר הישראלית הצעירה. הנהנים העיקריים, אם האקזיט יושלם: המייסדים אורי אלתר ונתנאל דוידי והקרנות באטרי ובלאמברג

10.02.2014, 06:50 | מאיר אורבך אסף גלעד

חברת אבטחת המידע פאלו אלטו נטוורקס של ניר צוק נמצאת במגעים לרכישת חברת הסייבר הישראלית סייברה (Cyvera) תמורה 100–200 מיליון דולר – כך נודע ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

סייברה הוקמה ב־2011 על ידי אורי אלתר, נתנאל דוידי, משה בן אבו והמדען הראשי של החברה, ד"ר גל בדישי. כל המייסדים היו בעבר בעלי תפקידים בחברות אבטחה מידע. בסבב הראשון גייסה החברה 2.1 מיליון דולר מקרן בלאמברג.

החברה מעסיקה כיום 34 עובדים בתל אביב וארבעה נוספים בסניף בסן פרנסיסקו. באוגוסט האחרון השלימה סייברה גיוס של 11 מיליון דולר בהובלת קרן הון הסיכון באטרי ונצ'רס, שהיא בעלת המניות המובילה בחברה (17%). בגיוס השתתפו מייסדי אנוביט וליבית, פרופ' אהוד וינשטיין וד"ר אופיר שלבי, לצד בלאמברג.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

במסגרת ההודעה על גיוס ההון הודיעה החברה גם על שותפות עם ענקית האבטחה מקאפי, שבמסגרתה ישולב המוצר של החברה בחבילות השירות שמציעה מקאפי ללקוחות מוסדיים בארה"ב.

אם סייברה תימכר לפאלו אלטו נטוורקס המרוויחים הגדולים יהיו שניים מהמייסדים, דוידי ואלתר, שלפי רשם החברות כל אחד מהם מחזיק ב־13.9% ממניות החברה. בעלת מניות בולטת נוספת היא קרן בלאמברג, שמחזיקה ב־13% מסייברה. חלקם של עובדי סייברה במניות עומד על כ־14%.

ההצעה לרכישת סייברה היא חלק ממגמה של רכישת חברות סייבר מקומיות. בשבועות האחרונים רכשה אימפרבה של היזם שלמה קרמר את החברות אינקפסולה וסקייפנס.

פאלו אלטו נטוורקס נוסדה על ידי צוק, מבכירי צ'ק פוינט לשעבר. קרמר היה גם הוא אחד המשקיעים הראשונים בחברה, שנסחרת בנאסדק לפי שווי של כ־4.77 מיליארד דולר ומעסיקה כ־1,200 עובדים.

סייברה לא הגיבה לידיעה.

סייברה (Cyvera)

 

  • שנת הקמה: 2011
  • מייסדים: אורי אלטר, נתנאל דווידי,
  • משה בן אבו וגל בדישי
  • תחום פעילות: סייבר
  • היקף גיוסים: 13 מיליון דולר
  • עובדים: כ־40, בתל אביב וסן פרנסיסקו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות