אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקן הפוטבול מייקל סאם: "רציתי לומר לעולם שאני גבר גאה והומו" צילום: איי פי

שחקן הפוטבול מייקל סאם: "רציתי לומר לעולם שאני גבר גאה והומו"

סאם, המתנוסס לגובה 1.90 מטרים ושוקל 118 ק"ג, כיכב בעונה שעברה בפוטבול המכללות. כעת הוא עשוי להיות ההומו המוצהר הראשון שיגויס על ידי ה-NFL

10.02.2014, 22:21 | שירות כלכליסט
מייקל סאם, שחקן הפוטבול מאוניברסיטת מיזורי, חשף כי הוא הומו, ובכך יצר את האפשרות שיהיה ההומו המוצהר הראשון שיגויס על ידי ה-NFL. בינתיים ב-NFL לא בטוחים שהקבוצות יכולות לקלוט אותו בלי בעיות. "זה לא מעשה נבון"

מייקל סאם, שחקן הפוטבול מאוניברסיטת מיזורי, חשף כי הוא הומו, ובכך יצר את האפשרות שיהיה ההומו המוצהר הראשון שיגויס על ידי ה-NFL. "רציתי לומר לעולם שאני גבר גאה והומו", אמר בראיון ל-ESPN.

לדבריו, הוא סיפר לחבריו לקבוצה כבר באוגוסט וההצהרה לא לוותה בהשלכות שליליות. הוא הוסיף כי הופתע לגלות שרבים בתקשורת כבר ידעו על הנטייה המינית שלו. "אני מבין כמה זה גדול", אמר בראיון. "זה סיפור גדול. איש לא עשה זאת לפני. זהו הליך די מלחיץ, אבל אני יודע מה אני רוצה להיות. אני רוצה להיות שחקן פוטבול ב-NFL".

מייקל סאם. "זהו הליך די מלחיץ, אבל אני יודע מה אני רוצה להיות", צילום: איי פי מייקל סאם. "זהו הליך די מלחיץ, אבל אני יודע מה אני רוצה להיות" | צילום: איי פי מייקל סאם. "זהו הליך די מלחיץ, אבל אני יודע מה אני רוצה להיות", צילום: איי פי

סאם, המתנוסס לגובה 1.90 מטרים ושוקל 118 ק"ג, כיכב בעונה שעברה בפוטבול המכללות. מעבר לכך שנבחר להרכב הפותח של All-American, הוא הוכתר לשחקן ההגנה המוביל בליגת הדרום מזרח, שנחשבת לליגה הטובה ביותר במדינה. חבריו לקבוצה אף הכתירו אותו ל-MVP.

בזכות ההישגים הללו הוא צפוי להיבחר בדראפט של ה-NFL במאי. הדראפט המזויף של בליצ'ר ריפורט (Bleacher Report) חזה שהוא יישאר עד הסיבובים האחרונים בשל "מגבלות אתלטיות כולל היעדר גמישות והיעדר גודל מקסימאלי".

אולם ב-NFL פרסמו ביום ראשון בטוויטר תגובה לפיה "אנחנו מעריצים את הכנות והאומץ של מייקל סאם. מייקל הוא שחקן פוטבול. כל שחקן בעל יכולות ונחישות יכול להצליח ב-NFL. אנחנו מתכוונים לברך ולתמוך במייקל סאם ס-2014".

עם זאת, ה-NFL עלו לכותרות בעבר בסוגיות הקשורות לנטייה מינית. בשנה שעברה שחקן מאוניברסיטת קולורדו טען כי קבוצה בליגה שאלה אותו אם הוא מחבב בנות והאם יש לו חברה. על כך הגיבו ב-NFL במהירות: "כל קבוצה או מעסיק ששואל לגבי נושאים אסורים או מקבל החלטות תעסוקה בהתבסס על גורמים מסוג זה, יעמוד בפני ועדת המשמעת של הליגה".

סאם פרסם הצהרה משל עצמו בטוויטר: "אני רוצה להודות לכולם על התמיכה והעידוד שלהם, בייחוד ESPN, ניו יורק טיימס וה-NFL. אני גאה לספר את הסיפור שלי לעולם!"

ספורטאים אחרים כבר יצאו מהארון, אבל הם היו בפרופיל נמוך משל סאם. ארגון GLAAD, התומך בזכויות קהילת הלהב"ט, טוען כי סאם "הספורטאי הידוע האחרון שיוצא מהארון. ספורטאים אחרים כוללים את שחקן ה-NBA ג'יסון קולינס, בריטני גרינר מה-WNBA, דארן יאנג מ-WWE, ליז קרמושה מאליפות הלחימה האולטימטיבית (UFC), פאלון פוקס מאמנויות הלחימה המשולבות (MMA) ורובי רוג'רס מה-MLS.

מביניהם, קולינס עורר את תשומת הלב התקשורתית הגדולה ביותר. הוא אינו משחק העונה ב-NBA.

סאם, שהתגבר על ילדות לא קלה, שכללה אח מת ואחים נוספים בכלא, זכה לשבחים רבים. "אנחנו שמחים בשביל מייקל על שהוא קיבל את ההחלטה להודיע על כך, ואנחנו גאים בו ובאופן שבו הוא מייצג את הקבוצה", אמר המאמן שלו במיזורי, גארי פינקל. "מייקל הוא דוגמה מצוינת לחשיבות שבהענקת כבוד לאחרים, הוא לימד פה רבים שלא משנה מאיזה רקע מגיעים או מה הנטייה האישית, כולנו קבוצה אחת וכולנו תומכים אחד בשני".

נשיאת GLAAD, שרה קייט אליס פרסמה אף היא הצהרה: "בכך ששכתב את התסריט עבוד אינספור ספורטאים צעירים, מייקל הדגים מנהיגות שביחד עם כישוריו המרשימים על המגרש, הופכים אותו להתאמה טבעית עבור ה-NFL. הקבלה של לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסקסואלים בכל התחומים – בבתי הספר, בכנסיות ובמקומות העבודה שלנו, מצביעה על כך שאמריקה מוכנה לכוכב פוטבול שהוא הומו מוצהר".

דקות לאחר שסאם יצא מהארון, בספורטס אילוסטרייטד פרסמו כתבה שבה מספר אנשים, ששמרו על עילום שם, ציננו את ההתלהבות סביב החדשות.

הכתבה מהווה תזכורת כואבת לכך שהסביבה אליה עומד סאם להיכנס אינה בדיוק ידידותית להומואים. הציטוט הגרוע מכולם הגיע מצידו של עוזר אישי של שחקן ב-NFL, שטען: "אינו חושב שהפוטבול מוכן לכך. בעוד עשור או שניים זה כנראה יהיה מקובל, אך בשלב זה עדיין מדובר במשחק גברי. עדיין נהוג לכנות שחקנים בכינוי גנאי של הומואים. זה יפר את האיזון הכימי בחדרי ההלבשה".

חשוב לציין שהעוזר מדבר בשם עצמו. הביטוי "יפר את האיזון הכימי בחדר ההלבשה" חושף בורות, ומגוחך שהוא הביע דעות קדומות בעודו מסתתר מאחורי מעטה האנונימיות.

מרואיין נוסף בכתבה, הפעם עוזר מאמן, כינה את ההחלטה של סם "מהלך לא נבון". במגזין מדווחים כי "מספר מנהלים" פקפקו בהחלטה לצאת מהארון.

עם זאת, ישנה סבירות גבוהה שסאם יהפוך לשחקן הפוטבול הראשון שהוא הומו מוצהר, כשייבחר בדראפט בהמשך השנה. סאם התוודה בפני חבריו לקבוצה באוניברסיטת מיזורי עוד לפני פתיחת עונת 2013. הם תמכו בו והמאזן של הקבוצה עמד על 12-2 בליגת הדרום – מזרח (SEC). לא נרשמו תקריות בחדר ההלבשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות