אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוסקין: "ההחלטה להדיח אותי התקבלה מאחורי גבי והיא אינה חוקית" צילום: אבינעם הדס

לוסקין: "ההחלטה להדיח אותי התקבלה מאחורי גבי והיא אינה חוקית"

מנכ"ל גבעות מגיב במכתב לדירקטוריון על הכוונה להדיחו: "אינכם בעלי הבנה, ידע וכישורים לשמש כדירקטורים. לא אמשיך כאחראי תפעול"

11.02.2014, 10:48 | שי סלינס

"ההחלטה כי הדירקטוריון שוקל את הפסקת כהונתי כמנכ"ל גבעות עולם, שהתקבלה בחופזה מאחורי גבי וללא ידיעתי איננה חוקית ואין לה כל תוקף", כך כותב טוביה לוסקין לדירקטוריון החברה בתגובה ראשונה להחלטת השותפות לזמנו לשימוע לגבי המשך או הפסקה של כהונתו כמנכ"ל בנימוק של "חילוקי דעות ואי־שביעות רצון של הדירקטוריון מתפקודו". 

לוסקין מוסיף כי בניגוד לטענות המופרכות של הדירקטוריון הוא מעולם לא כפר בסמכויות דירקטוריון החברה. "שיתפתי את הדירקטוריון בכל מידע רלוונטי, ופעלתי כדין ובהתאם לסמכויותי כמנכ"ל החברה. אגב, מספר פעמים שאלתי אתכם מהי אותה "מדיניות" שקבע הדירקטוריון ואשר כביכול אינני פועל לפיה, ומעולם לא קיבלתי תשובה, שכן כידוע לכם הדברים מופרכים מיסודם", כך לפי לוסקין.  

קראו עוד בכלכליסט

"צר לי לומר, כי אתם אינכם בעלי הבנה, ידע וכישורים לשמש כדירקטורים בחברה, והנכם משמשים בתפקידיכם מכוח הסכמים היסטוריים בלבד. במקום לשמוח בהצלחת החברה, שאתם לא תרמתם לה דבר, ואף על פי כן אתם נהנים ממנה בסכומי עתק, אינכם חדלים לנסות לחתור תחת ניהולה התקין. ניסיונכם לפטר את מנכ"ל החברה בעיתוי הנוכחי מעיד יותר מכל על טיב פעולותיכם, ועל חוסר שיקול הדעת המוחלט שלכם", כתב לוסקין. 

טוביה לוסקין , צילום: מאיר פרטוש  טוביה לוסקין | צילום: מאיר פרטוש טוביה לוסקין , צילום: מאיר פרטוש

בנוסף אומר לוסקין כי אם תופסק כהונתו כמנכ"ל החברה אין בכוונתו להמשיך ולשמש כאחראי על התפעול. "מובן כי לא אוכל לשאת באחריות על התפעול, על כל הכרוך בכך, שלא במסגרת תפקידי כמנכ"ל, ומכל מקום אין בכוונתי לעשות זאת", כתב.

לוסקין (63), גיאולוג יליד מוסקבה, עלה לארץ ב-1990, אחרי שצבר ניסיון רב בתחום חיפושי הנפט רחבי העולם. בין היתר עבד בחברות Shell וסאן קורפ בקנדה, היה הגיאולוג הראשי של אסמרה אויל הקנדית באינדונזיה והיועץ הגיאולוגי של ברידג' אויל האוסטרלית. לאחר בדיקה שערך צוות גיאולוגים בישראל, בראשותו החליט לוסקין להקים את שותפות גבעות ב־1992, מאז היא עוסקת בחיפוש נפט וגז. ב־1993 נרשמה השותפות למסחר בבורסה בתל אביב. עד היום גייסה השותפות כ־80 מיליון דולר בכמה סיבובי גיוס. כיום היא נסחרת לפי שווי של 390 מיליון שקל.

 

"אופיע לישיבה"

לוסקין חוזר במכתבו על הטענה שהזימון לשיון על הדחתו היתה לא חוקית. "על אף שנראה כי החלטתכם מנויה וגמורה עמכם, בכוונתי להופיע לישיבה שנקבעה על ידכם, ביום 13.2.2014 במשרדי החברה, ולהעמיד אתכם על מופרכות טענותיכם ועל הנזקים הקשים שגורמת התנהלותכם, גם בעל פה".

"זאת מבלי לפגוע בטענתי כי הזימון ל"שימוע" נשלח על ידכם שלא כדין, בין היתר בשל כך שלא התקבלה החלטת דירקטוריון כדין בעניין, בשל כך שטענותיכם לא פורטו כנדרש וממילא לא בוססו באופן כלשהו, ובשל כך שלא ניתן לי זמן סביר להגיב לטענות", כתב לוסקין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות