אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווסטהאם מכרה את אפטון פארק לחברת הנדל"ן גליארד גרופ

ווסטהאם מכרה את אפטון פארק לחברת הנדל"ן גליארד גרופ

ההחלטה של קבוצת הפרמיירליג ממזרח לונדון היא במסגרת ההכנות למעבר לאצטדיון האולימפי בעיר. גליארד תבנה במתחם 700 יח"ד ומרכז מסחרי

11.02.2014, 15:38 | שירות כלכליסט

ווסטהאם יונייטד, קבוצת הפרמיירליג ממזרח לונדון, החליטה למכור את אצטדיון הכדורגל שלה, בוליין גראונד, המוכר גם בשם אפטון פארק לחברת הנדל"ן גליארד גרופ, זאת במסגרת ההכנות למעבר לאצטדיון האולימפי בעיר. 

קראו עוד בכלכליסט

האצטדיון האולימפי של לונדון. הבית החדש של ווסטהאם, צילום: אי. פי האצטדיון האולימפי של לונדון. הבית החדש של ווסטהאם | צילום: אי. פי האצטדיון האולימפי של לונדון. הבית החדש של ווסטהאם, צילום: אי. פי

מהצהרה משותפת שפרסמו שתי החברות עולה כי בגליארד מתכוונים לבנות באתר מרכז מגורים ומסחרי, שיכלול עד 700 בתים. העבודה על הפרויקט תתבצע תוך התייעצות עם הרשות המקומית. מחיר הרכישה לא נחשף.

ווסטהאם נבחרה במרץ 2013 לדיירת של האצטדיון האולימפי בלונדון, ובכך הגיעו לסיומן שלוש שנים של מאבקים משפטיים סביב הנכס העיקרי של אולימפיאדת 2012. לפי ההצהרה, הקבוצה מתוכננת לעבור לאצטדיון ב-2016.

"בחרנו להגיע להסכם עם גליארד מכיוון שמדובר בחברת נדל"ן לונדונית שהמקורות שלה במזרח העיר", כתבה סגנית יו"ר ווסטהאם קארן בריידי בהצהרה. "עמדנו במילה שלנו והבטחנו את ההתחדשות של שני אזורים במזרח לונדון באמצעות המעבר שלנו לאצטדיון האולימפי".

ווסטהאם תשכור את האצטדיון, שנבנה בעלות של 537 מיליון ליש"ט (880 מיליון דולר) והיווה את המוקד של אולימפיאדת לונדון 2012, למשך 99 שנים. לפי הצהרה שפרסמו במרץ 2013 תאגיד פיתוח מורשת לונדון, היורשים של ועדת הפארק האולימפי, העסקה מעניקה לקבוצה גישה לאורך השנה כולה למתחם.

בניית הפרויקט בבוליין גראונד תימשך כ-30 חודשים, ותושלם לקראת סוף 2018.

ארסנל הפכה את האצטדיון הקודם שלה הייבורי ל-665 דירות. פרויקט המגורים נפתח בספטמבר 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות