אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'רמי בלנק ממשיך במכירת חיסול: מגעים למכירת חברת גמידה סל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ג'רמי בלנק ממשיך במכירת חיסול: מגעים למכירת חברת גמידה סל

קרן יורק מקיימת מגעים למכירת גמידה סל ב־150 מיליון דולר, כשלאחרונה פורסם כי גם אינסייטק עשויה להימכר. לפי ההערכות, בעלי המניות החדשים באלביט מנסים להשלים את מכירת אחת החברות או שתיהן במטרה להחזיר את התקבולים לנושי החברה

12.02.2014, 07:52 | מאיר אורבך

חברת גמידה סל שבשליטת אלביט מדיקל(31%), חברה בת של אלביט הדמיה (86%), נמצאת במשא ומתן למכירתה לפי שווי של כ־150 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

חברת אינסייטק, שאף היא בבעלות אלביט מדיקל, נמצאת גם על המדף, כפי שנחשף ב"כלכליסט". על פי הערכות, אלביט מדיקל מנסה להשלים את מכירת אחת החברות או את שתיהן במטרה להחזיר את התקבולים לנושי החברה השונים.

בשורות שליליות לגמידה

מי שמוביל את המהלך הוא ככל הנראה ג'רמי בלנק, נציג קרן יורק – אחרי הסדר החוב באלביט הדמיה, בלנק הוא זה שנותן את הטון בהתנהלות החברה.גמידה סל, בניהולה של יעל מרגולין, מפתחת מוצרים המבוססים על דם טבורי.

הטכנולוגיה של גמידה מאפשרת התרבות של התאים ללא התמיינות, וכך גדל משמעותית מספר תאי הגזע בתצורתם המקורית, המאפשרת לחדש רקמות שנפגעו. בעתיד, מאמינים בחברה, יאפשר המוצר השתלת מוח עצם בחולים רבים שלא נמצא להם תורם מוח עצם במשפחה.

על אף ההבטחות לעתיד, ספגה גמידה סל בשורות שליליות בשנה שעברה, כשמינהל התרופות האמריקאי (FDA) דרש ממנה לבצע ניסויים נוספים בתרופה הבולטת שלה, ה־StemEx.

בסוף 2013 התפרסמו הערכות שגמידה בוחנת הנפקה לפי שווי של 250 מיליון דולר כאשר החתם שאותו בחרה החברה, על פי אותן הערכות, היה אג'יס.

ג ג'רמי בלנק | צילום: אוראל כהן ג

 

מי הבאה בתור?

כאמור, מעריכים כי גם חברה־בת נוספת של אלביט, אינסייטק, נמצאת על המדף. אינסייטק פיתחה את טכנולוגיית ה־ExAblate – אלומת אולטרה־סאונד ממוקדת בעוצמה גבוהה עם הנחיה רציפה וניטור באמצעות MRI.

יתרונות ה־ExAblate הם שמדובר בטכנולוגיה לא פולשנית שלא מצריכה אשפוז, עם פרופיל בטיחות גבוה, סיכון נמוך לזיהום וסיבוכים והתאוששות מהירה.

מאלביט מדיקל לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות