אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מכבי שירותי בריאות: "הדסה צריכה לעבור לניהול הקופה" צילום: עמית שעל

מנכ"ל מכבי שירותי בריאות: "הדסה צריכה לעבור לניהול הקופה"

בשיחה עם "כלכליסט" חושף לראשונה המנכ"ל רן סער את עומק השיחות שכבר נערכו בין הצדדים, בגיבוי משרדי האוצר, הבריאות ומשרד רה"מ, שנועדו ליצור שיתוף פעולה ניהולי בין הגופים

12.02.2014, 07:06 | מיקי פלד

"הייתי מאוד רוצה שהדסה תהיה שלנו. יש לנו הדנ"א המתאים לנהל את בית החולים", כך אמר אתמול מנכ"ל מכבי שירותי בריאות רן סער, בשיחה עם "כלכליסט". סער חושף לראשונה את עומק השיחות שכבר נערכו בין הצדדים, בגיבוי משרדי האוצר, הבריאות ומשרד רה"מ, שנועדו ליצור שיתוף פעולה ניהולי בין הגופים כולל בחירה של רואי חשבון שיבצעו בדיקות נאותות בהדסה ובמכבי.

קראו עוד בכלכליסט

"לפני כחצי שנה נפגשתי עם נציגות ארגון נשות הדסה ועם המנכ"ל של בית החולים אביגדור קפלן, והתחלנו לדבר על מתווה ברמת העקרונות. בשלב מסוים קפלן שינה את דעתו והתנגד למהלך, ובסופו של דבר החליטו בהדסה לא להמשיך מתוך אמונה שהמדינה תחלץ אותם בכל מקרה מההמצוקה שבה נמצא בית החולים", מספר סער.

מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, רן סער. "כשהעיתוי יתאים יצרו איתי קשר", צילום: עמית שעל מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, רן סער. "כשהעיתוי יתאים יצרו איתי קשר" | צילום: עמית שעל מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, רן סער. "כשהעיתוי יתאים יצרו איתי קשר", צילום: עמית שעל

למה להדסה כדאי להיות במכבי?

"היה אפשר להחליף הרבה מאוד משאבים בהדסה היום אם היא היתה מחוברת לגוף גדול אחר. לדוגמה, הדסה רוכשת ציוד רפואי ושירותים שונים בכ־300 מיליון שקל בשנה, בעוד מכבי באסותא רוכשת ביותר מ־3 מיליארד. אם אני רוכש בשביל הדסה אז אני כבר מביא כמה עשרות מיליוני שקלים טובים הנחות בשנה בעזרת שימוש נכון ביתרון הגודל".

אז מה אתם עושים כדי להיות המנהלים של הדסה?

כרגע אנחנו לא מתערבים ויושבים בשקט. אם קפלן יצליח לעשות נס ואחרי תהליכי הקיצוץ נראה גם צמיחה, אז הם לא יצטרכו את מכבי. אם המהלך לא יצליח בשנה הקרובה, זה עניין אחר. בכל זאת, קפלן גר ברעננה, באותה עיר כמוני. גם את אנשי האוצר אני מכיר. אם מישהו חושב שהגיע העיתוי המתאים יודעים איך ליצור קשר.

תשאיר את השר"פ?

"יהיה קשה מאוד להישאר עם התבנית הנוכחית של הדסה בלי שר"פ, אך מובן שהוא יצטרך להיות תחת פיקוח וקפדנות מקסימליים, ואני חושב שכל קופות החולים יודעות לעבוד תחת תהליכים קפדניים ומסודרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות