אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבעות עולם: הבדיקה המקדימה במגד 6 לא פוענחה צילום: חיים כץ

גבעות עולם: הבדיקה המקדימה במגד 6 לא פוענחה

בדיקת הלוגים האלקטרוניים הנדרשת למבחני ההפקה ולהמשך הקידוח לא הניבה תוצאות. השותפות תיאלץ להשתמש במתווה שנקבע בקידוח מגד הסמוך: "בהעדר אפשרות אחרת, בכוונת השותף הכללי להכין את תוכנית המבחנים בבאר מגד 6 בהתבסס על הממצאים שהתקבלו בקידוח מגד 5"

12.02.2014, 13:18 | מיקי גרינפלד

גבעות עולם מדווחת היום כי לא הצליחה לפענח את תוצאות הבדיקות הנדרשות להמשך המבחנים בקידוח מגד 6. על פי הדיווח, החברה תעשה שימוש כחלופה במתווה שנקבע בקידוח מגד 5.

על פי הדיווח, הפיענוח נמנע מכיוון שתנאי הבאר לא אפשרו קבלת "לוגים חשמליים" בעלי משמעות שעליהם ניתן להתבסס לשם גיבוש של תוכנית מבחני ההפקה והמשך הקידוח.

החברה מסבירה כי "בהעדר אפשרות אחרת, בכוונת השותף הכללי להכין את תוכנית המבחנים בבאר מגד 6 בהתבסס על הממצאים שהתקבלו בלוגים החשמליים שבוצעו בקידוח מגד 5 הסמוך". קידוח מגד 5 ממוקם כקילומטר צפונית למגד 6. 

בדיווח מאוחר יותר הדגישה גבעות עולם כי לא מדובר במצב שבו התקבלו ממצאים שלילייים מהבאר. "למען הסר ספק, משמעות עובדה זו אינה שהתקבל מידע שלילי

או חיובי, אלא כי לא התקבל מידע חדש עליו ניתן להתבסס בעריכת המבחנים ופעולות הפרופנט", נאמר בהודעה.

כמו כן בהודעה הנוספת משנה את נוסח החלופה, ומוסיפה למידע ממגד 5 את כל המידע שהתקבל ממגד 6. "יובהר כי במהלך קידוח מגד 6 התקבל מידע מהבאר ובכוונת השותפות לעשות בו שימוש בהכנת תוכנית המבחנים יחד עם המידע מהלוגים החשמליים שבוצעו בקידוח מגד 5", נאמר בהודעה.

קידוח מגד 5, צילום: יריב כץ קידוח מגד 5 | צילום: יריב כץ קידוח מגד 5, צילום: יריב כץ

קידוח מגד 6 עורר עד כה לא מעט בעיות עבור השותפות. לפני שבוע דיווחה גבעות עולם כי כי הסתיימו עבודות הקידוח בבאר הקידוח וכי מבחני ההפקה שמטרתן לבחון את כמות ואיכות הנפט שהתגלו - יחלו ברבעון השני של 2014. גבעות ציינה כי הקידוח בבאר הגיע לעומק הסופי של 4,754 מטרים וכי בכוונתה לבצע לוגים אלקטרונים בבאר ולהשלים את הבאר לצורך מבחני ההפקה.

לפני כחודשיים הפסיקה גבעות את הקידוח בבור כאשר צינורות הקידוח נתקעו בעומק של 3,860 מטר, בעוד שמספר ימים מאוחר יותר החליטו בגבעות לבצע קידוח עוקף עד עומק של 4,498 מטר.

בשבוע האחרון מתמודדת החברה עם משבר ברמתה ההנהלה הבכירה, לאחר שדירקטוריון החברה החליט לסיים את תפקידו של טוביה לוסקין כמנכ"ל. לוסקין הגיב להחלה במכתב לדירקטוריון ובו מתקפה קשה על כישוריהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות