אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מסייעת ליצרנית האייפון פוקסקון בפיתוח פסי ייצור רובוטיים צילום: בלומברג

גוגל מסייעת ליצרנית האייפון פוקסקון בפיתוח פסי ייצור רובוטיים

יו"ר פוקסקון פגש לאחרונה בכירים בענקית החיפוש, במסגרת שיתוף פעולה בין שתי החברות. פוקסקון מבקשת ליישם את טכנולוגיית הרובוטיקה של גוגל במערך הייצור שלה, במטרה להוזיל עלויות תפעול ולשפר את התפוקה

12.02.2014, 14:14 | נמרוד צוק

גוגל היא אולי מתחרה מרה של אפל בזירת המובייל, אבל מסייעת בחשאי לפוקסקון - יצרנית האייפון והאייפד - לשפר את יכולות הייצור שלה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי חשיפת הוול סטריט ג'ורנל, יו"ר פוקסקון טרי גו נפגש לאחרונה עם אנדי רובין, מנהל חטיבת הרובוטיקה בגוגל. השניים דנו בחידושים טכנולוגיים בתחום שגוגל מפתחת, באופן בו יכולה פוקסקון להיעזר בהם כדי לשפר את פסי הייצור שלה ובסיוע שגוגל צריכה מפוקסקון כדי להטמיע בחברה את אחת מחברות הרובוטיקה שרכשה לאחרונה.

רובוט שפיתחה אחת החברות שרכשה גוגל רובוט שפיתחה אחת החברות שרכשה גוגל רובוט שפיתחה אחת החברות שרכשה גוגל

כחלק ממאמציה בתחום, גוגל קנתה בשנה האחרונה לא פחות משמונה חברות רובוטיקה, בראשן בוסטון דיינימיקס, חברה שעסקה בתכנון רובוטי מחקר ניידים עבור הפנטגון. שניים מתחומי העניין העיקריים של החטיבה, על פי דיווח של הניו יורק טיימס, הם הסבת פסי ייצור ידניים לממוכנים ופיתוח רובוטים לענף הקמעונאות. על פי הערכות אנליסטים, גוגל מפתחת מערכת הפעלה לרובוטים תעשייתיים, שתמלא תפקיד דומה לזה של אנדרואיד בעולם המובייל.

רובוטים במקום עובדים

פוקסקון, שזכתה לפרסום שלילי רב בשל תנאי העבודה הקשים בהם היא מאלצת את עובדיה לעמוד ומגיפת ההתאבדויות במפעליה, מנסה להאיץ בשנים האחרונות את האוטומציה של קווי הייצור שלה, במטרה לצמצם את עלויות השכר שהיא משלמת ליותר ממיליון עובדיה בסין, ולהפחית את הקשיים שנגרמים לה בשל מאבקי העובדים לתנאים הולמים יותר. בנוסף, השינוי אמור לאפשר לה להתמקד בענפים רווחיים יותר כגון ייצור חלקים לתעשיית הרכב וציוד רפואי. על פי אנליסט מחברת CIMB אחזקות, פוקסקון סובלת היום מהשיעור הנמוך ביותר של הכנסה לעובד מבין יצרניות האלקטרוניקה הקבלניות.

במקביל למאמציה בתחום האוטומציה, פוקסקון הקימה לאחרונה מפעלים באזורים מרוחקים יותר בסין, בהם המשכורות נמוכות יותר מבאיזור שנז'ן בו ריכזה את מרבית פעילותה, הרחיבה את פעילותה במדינות כמו מקסיקו, וייטנאם, הונגריה, טורקיה וברזיל, ועתה היא שוקלת הקמת מתקן ייצור ומחקר בפנסילבניה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות