אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכללית והלאומית מתחרות על ייצוג עובדי הפניקס

ההסתדרות הכללית והלאומית מתחרות על ייצוג עובדי הפניקס

התחרות בין שני הארגונים על ייצוג 2,400 עובדי חברת הביטוח החמישית בגודלה עשוי להגיע לפתחו של בית הדין לעבודה

12.02.2014, 18:25 | מיקי פלד
ההסתדרות הכללית טוענת היום (ד') כי היא הארגון היציג של עובדי חברת הביטוח הפניקס, לאחר שאתמול טענה דומה הגיעה מההסתדרות הלאומית. התחרות על מי יהיה הארגון העובדים שיאגד את חברת הביטוח החמישית בגודלה - אחרי כלל, מגדל, AIG ושירביט - עשוי להגיע עד לפתחו של בית הדין לעבודה שיכריע בסכסוך בין הארגונים.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשלושה שבועות החלה ההסתדרות הכללית, זו שבראשה עומד עופר עיני, לנסות ולארגן את עובדי הפניקס. אך השבוע במהלך בזק הקימה הלאומית, בראשה עומד יואב שמחי, דוכנים במשרדי החברה על מנת לאגד את העובדים אצלה. בראשות הועד של הלאומית עובד צביקה בן יעקב, מנהל מחלקה בחברה. מהכללית נמסר כי עדיין לא נבחר ראש ועד.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן.  "אלף עובדים כבר חתמו על טופסי הצטרפות אלינו", צילום: אוראל כהן יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן. "אלף עובדים כבר חתמו על טופסי הצטרפות אלינו" | צילום: אוראל כהן יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן.  "אלף עובדים כבר חתמו על טופסי הצטרפות אלינו", צילום: אוראל כהן

בפניקס כ-2,400 עובדים, כאשר לטענת ההסתדרות הכללית כ-1,000 מהם כבר חתמו על טופסי הצטרפות אליה. יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הכללית, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "רצון העובדים לממש את הזכות הבסיסית להתאגדות, קרם עור וגידים בגלל שאכפת להם מעתידם בחברה. אני קורא להנהלת הפניקס לכבד את רצון העובדים ולפתוח במשא ומתן על מנת להסדיר את זכויותיהם בהסכם קיבוצי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות