אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן אלדובי: "הנפילה במניית קומפיוג'ן - מימושי רווחים"

הלמן אלדובי: "הנפילה במניית קומפיוג'ן - מימושי רווחים"

מניית החברה זינקה ב-90% מאוגוסט, אולם נפלה ב-13% ביומיים, לאחר שתוצאות הרבעון הכו את תחזיות האנליסטים

12.02.2014, 19:38 | ערן סוקול

מניית קומפיוג'ןצללה היום (ד') במסחר בתל אביב ב-10%, במחזור חריג של 15.4 מיליון שקל, פי 10 ממחזור המסחר הממוצע השנתי במניה. בכך השלימה ירידה של 13% ביומיים. להערכתו של יהונתן שוחט, אנליסט בהלמן-אלדובי מדובר במימושי רווחים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול החברה בניהולה של ענת-כהן דייג, דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2013 והכתה את תחזיות האנליסטים, הכנסות הרבעון זינקו ל-1.8 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 134 אלף דולר ברבעון המקביל, וצפי להכנסות של 1.5 מיליון דולר.

בשורה התחתונה החברה צמצמה הפסדים ל-2.9 מיליון דולר, לעומת הפסד של 5.4 מיליון דולר אשתקד, וצפי להפסד של 4.6 מיליון דולר.

המנייה זינקה בתגובה ב-8% בגבוה היומי ונסחרה בשיא של כל הזמנים, אולם אז החלו מימושים במניה שאיבדה גובה עד לנעילת המסחר בירידה של 3.17%, לאחר נעילת המסחר בתל אביב המשיכו המימושים במניה שננעלה בירידה של 14.5% במסחר בניו יורק.

להערכתו של שוחט "הירידות שאנו רואים נובעות ממימושי רווחים לאחר העליות החזקות במחיר המניה. המגמה החיובית במניה מאז הסכם השת"פ עם באייר נבעה מהציפייה כי החברה תוכל למסחר חלבונים נוספים".

ענת כהן-דייג, מנכ"לית קומפיוג ענת כהן-דייג, מנכ"לית קומפיוג'ן ענת כהן-דייג, מנכ"לית קומפיוג

באוגוסט 2013 חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית התרופות באייר, עבור מסחור של תרופות לסרטן המבוססות על נוגדנים כנגד חלבונים חדשים שגילתה, בדומה למבנה המקובל בהסכמים מסוג זה בתעשייה, העבירה באייר לקומפיוג'ן תשלום ראשוני של 10 מיליון דולר. זאת, בנוסף לזכאות החברה לקבל 500 מיליון דולר בתשלומים עבור אבני דרך פוטנציאליות ותמלוגים על מכירות של מוצר שיפותח במסגרת השת"פ. מאז זינקה המנייה כ-90%.

"מלבד חלבונים אלו, גילתה החברה 7 חלבונים חדשים נוספים המשתייכים לאותה משפחה. לחברה גם תכנית פיתוח נוספת, בה זיהתה 5 מטרות חלבוניות נוספות" אומר שוחט, "נכון לתחילת השנה לחברה כ-46.8 מיליון דולר בקופת המזומנים, יתרה זו תתמוך בתוכנית החברה להמשיך ולקדם את צנרת המוצרים שלה".

"הסכם זה היה משמעותי מאוד, שכן, לראשונה הצליחה החברה למנף את טכנולוגיית החיזוי החישובית שלה ולהוציא את התוכנית האסטרטגית החדשה של החברה לפועל" סיכם שוחט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות