אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סער: "בג"ץ לחיאני ורוכברגר הביא לתוצאה לא מאוזנת" צילום: קובי גדעון, לע"מ

סער: "בג"ץ לחיאני ורוכברגר הביא לתוצאה לא מאוזנת"

לדברי שר הפנים, "ראש רשות שהוגש נגדו כתב אישום היה במצב גרוע יותר מזה שהורשע בעבירה שיש עמה קלון. בעוד שהשני רק הושעה, הראשון הודח"

13.02.2014, 10:29 | משה גורלי

"פסק הדין בבג"ץ ראשי הערים לחיאני ורוכברגר הביא לתוצאה לא הגיונית, לא מאוזנת ולא סבירה", אמר הבוקר (ה') שר הפנים גדעון סער בכנס דיני שלטון מקומי של ועד מחוז ת"א של לשכת עורכי הדין.  

קראו עוד בכלכליסט

סער הסביר: "ראש רשות שהוגש נגדו כתב אישום היה במצב גרוע יותר מראש רשות שהורשע בעבירה שיש עמה קלון. בעוד שהשני רק הושעה, הראשון הודח. בנוסף, יצר פסק הדין חוסר ודאות מעשי ונורמטיבי בין היכול להיבחר לחוסר היכולת לכהן אחרי הבחירות. החוק החדש שחוקקה הכנסת החזיר את האיזון הראוי וגרם לתוצאה נכונה שמאזנת בין השלבים השונים של ההליך הפלילי ובין הערכים הדמוקרטיים המתנגשים – הזכות להיבחר וטוהר המידות".

סער הדגיש שהתשתית המשפטית של תחום השלטון המקומי מצויה בעיצומו של שינוי. מלבד, הטיפול בראשי ערים שסרחו, דיבר השר על שתי רפורמות נוספות. האחת שעברה השבוע והשניה שצפויה לעבור במרץ.

החוק שעבר, חוק רשויות איתנות שמשתלב לדברי סער ב"מגמה של 'דה-רגולציה שתאפשר מידה רבה מידה רבה יותר של חירות לשלטון המקומי, הצעת החוק מבחינה בין 'רשות איתנה' לבין רשות כושלת. כשרשות תוכרז כאיתנה, יינתנו פטורים שקשורים לניהול וקבלת החלטות שתקטין את התלות והפיקוח הממשלתיים. בהמשך נגביר את החלת דרגות החופש האלה".

באמצע מרץ, הבטיח סער תעבור גם הרפורמה בתכנון ובנייה. "הגענו להבנות ב-99% מהעניינים. הכנסת הקודמת עסקה ארבע שנים ברפורמה פחות טובה שלא אושרה. ברפורמה הזו נחיל הקלות על האזרח בתחום ההיתרים, בייעול הליכי תכנון. השלטון המקומי יקבל סמכות רחבה בנושא התכנון הפיזי. במושב הקיץ הקרוב נמשיך ונקדם חקיקה וחקיקת משנה שיוציאו את דיני השלטון המקומי מהקיפאון ארוך השנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות