אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מנהלת מגעים עם טיים וורנר, לקראת חשיפת אפל TV משופר

אפל מנהלת מגעים עם טיים וורנר, לקראת חשיפת אפל TV משופר

הממיר החכם של החברה צפוי להשתדרג ולכלול גישה לתכני הווידאו שבבעלות חברת הכבלים. המוצר צפוי להיחשף באפריל ולהגיע לשוק בתחילת עונת הקנית בארה"ב

13.02.2014, 11:37 | עומר כביר

אפל מתכננת להשיק גרסה חדשה של הסטרימר אפל TV, שצפויה לכלול גם גישה לתכני וידאו מגוונים - ומנהלת לשם כך מו"מ עם ספקית הכבלים טיים וורנר ועם שותפים פוטנציאלים נוספים. כך, לפי דיווח של סוכנות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

הדיווח התפרסם לפני שנודע שספקית הכבלים קומקאסט מתעדת לרכוש את טיים וורנר בעסקת חילופי מניות בשווי 45 מיליארד דולר, ולא ברור עדיין איך תשפיע העסקה על המגעים עם אפל.

לפי בלומברג, אפל צפויה לחשוף את המכשיר החדש באפריל ולהציע אותו למכירה לקראת עונת הקניות שלפני חק המולד. עם זאת, התאריך הסופי עלול להשתנות משום שהחברה עדיין מנהלת מגעים עם שותפי תוכן והפצה שונים.

אפל TV, צילום: עומר כביר אפל TV | צילום: עומר כביר אפל TV, צילום: עומר כביר

אם הדיווח נכון, תהיה כאן חריגה מנוהגה של אפל לחשוף מוצר ימים או שבועות ספורים לכל היותר לפני הגעתו לחנויות. המגעים עם טיים וורנר מתנהלים לפחות מאמצע 2013, וההפרש בין ההכרזה להשקה ייתכן שנועד לאפשר לחברה להשלים מגעים עם ספקי תוכן אחרים. אפל וטיים וורנר סירבו להגיב לדיווח.

עדיין לא תחליף לממיר חכם

ממיר האפל TV החדש צפוי לכלול מעבד מהיר יותר וממשק משתמש משודרג שיאפשר ניווט קל יותר בין תוכניות טלוויזיה, סרטים ותוכן מקוון נוסף. ההשקה צפויה להיות הראשונה בשורת השקות של מוצרים חדשים שצפויות השנה ובהן, לדברי מקורות, ייתכן שגם שעון חכם.

אפל TV הוגדר עד עתה על ידי אפל כ"תחביב" - לא מקור רווח משמעותי כמכשירי המובייל או האפליקציות שהיא מציעה; המוצר הנוכחי הינו מוגבל ביותר ביכולותיו, שמתמצות בעיקר בהזרמת תכנים שרכש המשתמש באייטיונס ממחשבים אחרים בבית או ישירות מהענן ובאפליקציות דוגמת נטפליקס.

הוא לא מאפשר, למשל, להזרים תכנים השמורים על מחשבים בבית שלא נקנו באייטיונס. לפי הדיווחים הנוכחיים, אפשר לשער שאפל מתכננת למצב את האפל TV החדש כמכשיר רב תכליתי, אולי כזה בעל גישה ישירה לתכנים של חברות הכבלים והלווין ושל ספקים נוספים, ושיכול להחליף את הממירים של הספקיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות