אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת איטליה אנריקו לטה יגיש מחר את התפטרותו צילום: רויטרס

ראש ממשלת איטליה אנריקו לטה יגיש מחר את התפטרותו

מטאו רנזי צפוי להקים ממשלה חדשה; ההחלטה להתפטר באה לאחר שהמפלגה הדמוקרטית בראשות רנזי, תמכה בקריאה לפרק את הקואליציה ולהקים ממשלה שתחלץ את איטליה מהבוץ הכלכלי

13.02.2014, 20:17 | ערן סוקול
ראש ממשלת איטליה, אנריקו לטה (Letta) צפוי להגיש את התפטרותו ביום שישי לאחר שהמפלגה הדמוקרטית קראה לו לפנות את המקום להקמת ממשלה חדשה, כך לפי הצהרה שיצאה היום (ה') ממשרד ראש הממשלה באיטליה.

קראו עוד בכלכליסט

לטה ימסור את התפטרותו לנשיא ג'ורג'יו נפוליטנו, אשר צפוי לבקש ממנהיג המפלגה הדמוקרטית מטאו רנזי (39) ראש עיריית פירנצה, שהפך למנהיג המפלגה הדמוקרטית בחודש דצמבר, להקים ממשלת שמאל-מרכז חדשה, ממשלה שלישית באיטליה בתוך פחות משנה.

ההחלטה להתפטר באה לאחר שהמפלגה הדמוקרטית, מפלגתו של לטה שהינה הגדולה ביותר בקואליציה, תמכה בקריאה של מנהיג המפלגה, רנזי לפרק את הקואליציה ולהקים ממשלה שאפתנית יותר בכדי לחלץ את איטליה מהבוץ הכלכלי אליו נקלעה.

על רקע חוסר היציבות הפוליטית באיטליה אמר אתמול לטה, שהקים קואליצית מרכז-ימין בשנה שעברה, כי הוא מתכוון להישאר בתפקידו.

"אתה לא פורש בגלל רכילות, משחקי כוח ומזימות מאחורי הקלעים", אמר ראש ממשלת איטליה שעות ספורות לאחר פגישת פנים אל פנים עם רנזי ברומא ביום רביעי.

אנריקו לטה, יגיש מחר את התפטרותו, צילום: רויטרס אנריקו לטה, יגיש מחר את התפטרותו | צילום: רויטרס אנריקו לטה, יגיש מחר את התפטרותו, צילום: רויטרס

רנזי, הנתפס ככוכב העולה של המפלגה הדמוקרטית, האשים את לטה בחוסר מעש, כאשר האבטלה באיטליה נמצאת ברמתה הגבוהה ביותר מזה 40 שנה והכלכלה התכווצה ב-9% בתוך שבע שנים.

למרות שראש הממשלה שמר על הוצאה ציבורית נמוכה, הוא לא הצליח לבצע רפורמות מנהליות נחוצות ולהניע צמיחה כלכלית.

עד כה, חוסר הוודאות בנוגע לעמדתו של לטה השפיעה במידה מועטה על השווקים הפיננסיים, בניגוד לתנודתיות שנרשמה לפני הקמת הקואליציה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות