אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק הגדול בצרפת הפר הסנקציות - וצפוי לשלם לארה"ב כמיליארד דולר צילום: בלומברג

הבנק הגדול בצרפת הפר הסנקציות - וצפוי לשלם לארה"ב כמיליארד דולר

BNP פאריבה הודיע כי הפריש את הסכום בעקבות החקירה שמנהלות הרשויות בארה"ב; על הכוונת: עסקאות שביצע הבנק עם איראן, סודן וקובה

14.02.2014, 10:15 | בלומברג

BNP פאריבה, הבנק הגדול בצרפת, דיווח על ירידה מפתיעה ברווח ברבעון הרביעי, על רקע הקצאת 1.1 מיליארד דולר לכיסוי קנסות אפשריים בעקבות חקירה שמנהלות הרשויות האמריקאיות סביב עסקאות שערך הבנק עם צדדים שהוטלו עליהם סנקציות כלכליות.

הבנק דיווח כי הרווח הנקי צנח ב-76% ל-127 מיליון יורו (173 מיליון דולר), התוצאה הנמוכה ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2008, ומתחת לציפיות האנליסטים, שעמדו על 1.02 מיליארד דולר. עם זאת, בבנק החליטו לא לשנות את הדיבידנד. "ברור כי מיליארד הדולרים היו יכולים להועיל במקומות אחרים", אמר רוגר פרנסיס, אנליסט במיזוהו אינטרנשיונל בלונדון.

BNP פאריבה, צילום: בלומברג BNP פאריבה | צילום: בלומברג BNP פאריבה, צילום: בלומברג

הבנק הצרפתי הודיע באוקטובר כי משרד המשפטים האמריקאי ורגולטורים אחרים עקבו במשך כמה שנים אחר "תשלומים מסוימים בדולרים, שבהם היו מעורבים מדינות, אנשים ויישויות" שככל הנראה הוטלו עליהם סנקציות אמריקאיות. ב-BNP פאריבה לא פירטו מי הצדדים המעורבים.

ההחלטה להקצות כספים לתשלום הקנסות התקבלה לאחר שחברות אחרות כמו HSBC וסטנדרד צ'רטרד נאלצו לשלם כדי להסדיר האשמות מצד ארה"ב שניהלו עסקאות אסורות עם מדינות כמו איראן. על פי מקורב לנושא, החקירה של BNP מתמקדת בעסקאות עם איראן, סודן וקובה.

"הסכום הסופי שנשלם עשוי להיות שונה במידה ניכרת מהסכום שהוקצה", ציין סמנכ"ל הכספים של הבנק לארס משניל. לדבריו, הסכום המדויק של הקנס לא נידון עדיין עם הרשויות האמריקאיות. אולם הוא לא ניאות להרחיב עוד בנושא. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות