אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני: מכירות הפלייסטיישן 4 כפולות משל האקסבוקס One

סוני: מכירות הפלייסטיישן 4 כפולות משל האקסבוקס One

היצרנית היפנית טענה שהקונסולה שלה עומדת בראש טבלת המכירות - ושהרוכשים צוברים 34 מיליון שעות משחק בשבוע. לעומתה, טענה מיקרוסופט שהיא מובילה את טבלת מכירות המשחקים עצמם

16.02.2014, 17:28 | הראל עילם

מלחמת קונסולות המשחקים החדשה בין סוני ומיקרוסופט ממשיכה להיות צמודה מהצפוי, כאשר סוני טוענת לנצחון מוחץ בינואר.יצרנית הקונסולות היפנית הציגה במהלך סוף השבוע את נתוני חברת המחקר NPD.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שהחברה לא ציינה כל מספר, אלא רק דירגה את החברות באופן יחסי לפי היקף המכירות שלהן, סוני טענה כי קונסולת הפלייסטיישן 4 הגיעה למכירת כמעט כפולות משל ה-XBOX One מבית מיקרוסופט. בדצמבר, מיקרוסופט היא זו שהובילה, אבל בשיעור נמוך יותר.

סמנכ"ל השיווק של סוני, גאי לונגוורת', אמר במסר לעיתונאים: "זה ברור שהגיימרים בוחרים בפלייסטיישן כמקום הכי טוב לשחק בו. למרות המלאי המוגבל בהשקה ובצינורות הקמעונאיים, אנחנו עובדים ככל יכולתנו לחדש את המלאי". הוא הוסיף ש-90% מהקונסולות שנקנו מחוברות לרשת וכי הגיימרים צוברים 34 מיליון שעות משחק מדי שבוע.

מובילה בתחרות? PS4, צילום: הראל עילם מובילה בתחרות? PS4 | צילום: הראל עילם מובילה בתחרות? PS4, צילום: הראל עילם

בתגובה, סמנכ"ל השיווק של קונסולת ה-Xbox, יוסוף מהדי, ציין כי לפי אותו הדו"ח מיקרוסופט מכרה יותר משחקים מסוני בינואר. לפי NPD, למיקרוסופט היה 47% מהשוק בחודש האחרון, עם 2.27 מיליון משחקים. היצע המשחקים הראשוני ל-Xbox One גדול מזה של הפלייסטיישן 4, וכולל יותר משחקים בלעדיים.

קשיים באספקת המכשירים

החברות מתקשות לעמוד בביקוש הרב לקונסולות. סוני השיקה את הפלייסטיישן 4 ביותר מדינות ממיקרוסופט - כולל ישראל - אבל המלאי מוגבל בשווקים רבים. לפי דן רייס, דובר החברה, רק לאחרונה סוני חידשה את המלאי בארצות הברית - מה שיכול להסביר את הקפיצה המשמעותית במכירות הקונסולה בחודש האחרון. מיקרוסופט מצידה נאלצה לדחות את ההשקה הבינלאומית שלה לאוקטובר הבא, התאריך המשוער שבה ה-Xbox One תגיע לישראל.

למרות נתוני המכירות המרשימים, מניית סוני רשמה ירידה קלה של 0.8% במהלך סוף השבוע, ולא נצפתה כל צמיחה משמעותית מאז תחילת 2014. שוויה של ענקית האלקטרוניקה, שבשיא בועת הדוט-קום נסחרה ביותר מ-150 מיליארד דולר, עומד כיום על פחות מ-18 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות