אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מאוחדת: "להעביר אלינו הבעלות על הדסה הר הצופים" צילום: נמרוד גליקמן

מנכ"ל מאוחדת: "להעביר אלינו הבעלות על הדסה הר הצופים"

לדברי המנכ"ל זאב וורמברנד, אחד הפתרונות למשבר בבית החולים צריך להיות העברת הבעלות על אחד משני הקמפוסים של הדסה לידי הקופה. לדבריו, "מכבי לא יכולה לקחת את הדסה כי היא כמעט מונופול בתחום הרפואה הפרטית"

17.02.2014, 08:25 | שאול אמסטרדמסקי

"לפני ששלמה מור יוסף היה המנהל של הדסה הוא ניהל את סורוקה, ובכמנהל סורוקה הוא ביצע את התפקיד בצורה טובה ביותר. ההבדל הוא שכשהמנהל נמצא תחת קופת חולים הוא מתרכז כל כולו בעשייה של בית החולים ולא בתשתיות ובתקנים. היו"ר שלו הוא מנכ"ל הקופה, ואז יש מערכת איזונים ויש סמכות ואחריות", כך אמר מנכ"ל קופת חולים מאוחדת זאב וורמברנד בשיחה עם "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי וורמברנד, הפתרון צריך להיות העברת הבעלות על הדסה הר הצופים, אחד משני הקמפוסים של הדסה, לידי מאוחדת.

מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, זאב וורמברנד, צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, זאב וורמברנד | צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, זאב וורמברנד, צילום: נמרוד גליקמן

למה דווקא אתם ולא מכבי?

"ראשית, משום שאנחנו הקופה השנייה בגודלה בירושלים ואנחנו לא מהווים איום על בתי החולים האחרים. שנית, מכבי לא יכולה לקחת את הדסה משום שהיא כמעט מונופול בתחום הרפואה הפרטית וזה יהפוך אותה למונופול מוחלט בתחום הרפואי הפרטית - גם בתל אביב, גם בירושלים וגם באשדוד החל מעוד כמה שנים. זה לא יעבור את הממונה על הגבלים עסקיים".

מה לגבי השר"פ?

"עמדתי העקרונית היא שבכל רחבי ישראל אסור להכניס את השר"פ לבתי החולים הציבוריים. אבל בהינתן שכבר יש שר"פ בירושלים, יש להשאירו אבל לארגן אותו מחדש: להעביר את הפעילות הפרטית לאחר הצהריים בלבד, והקופה תקבע את התעריפים. מה שנכון לבית החולים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות