אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כח לעובדים: הקמנו ועד עובדים בחברת האוטובוסים קווים צילום: שאול גולן

כח לעובדים: הקמנו ועד עובדים בחברת האוטובוסים קווים

קווים בדרך להיות חברת התחבורה השלישית אחרי אגד ודן שעובדיה מועסקים בהסכם קיבוצי. קווים: עוד לא קיבלנו את הטפסים

16.02.2014, 20:32 | מיקי פלד

ארגון כח לעובדים הודיע על הקמת ועד עובדים בחברת התחבורה הציבורית קווים, החברה השלישית בגודלה לאחר אגד ודן. לדברי אנשי הארגון הצטרפו אליו למעלה משליש מ-1,600 העובדים, אם כי בחברת קווים מוסרים כי עוד לא קיבלו את הטפסים המעידים על היציגות. אם וכאשר יציג כח לעובדים את הטפסים להנהלה וקווים תכיר ביציגות יחל משא ומתן על הסכם קיבוצי ראשון בחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

לדברי העובדים, הסיבה להקמת הוועד היא רצון לשפר את השכר, התנאים הסוציאליים והבטחון התעסוקתי. העובדים קובלים גם על שלילת בונוסים שרירותית בלי יכולת הנהג להגיב ולערער על תלונות נגדו, שינוים חד-צדדיים בסידורי העבודה ופיטורים ללא שימוע.

מכח לעובדים נמסר כי לעובדים יש גם תלונות על ניסיונות מצד ההנהלה לסכל את ההתארגנות. "אנו מקפידים לעדכן את ההנהלה על כוונתנו לבוא ולהחתים את העובדים בשעה ייעודה בכדי שלא לשבש את העבודה, אך באורח פלא משמרות העבודה של העובדים הפעילים בהחתמת חבריהם משתנות לקראת כל החתמה כזו בכדי שלא יוכלו לבצעה" אומר משה קנפו-דנין."בנוסף, לפעילות ההסברה והגיוס שאנו עורכים מתלווים מנהלים וסדרנים, נוכחות שמן הסתם מלחיצה את העובדים". כמו כן, טוענים העובדים כי ההנהלה עודדה חתימה על טפסי ביטול.

מקווים נמסר כי "החברה לא קיבלה לידיה ואינה יודעת על קיומו של כל מסמך המעיד כי נאספו מספר החתימות הדרוש על פי חוק על מנת להכריז על ועד יציג בחברה. קווים משלמת לנהגיה את שכר הבסיס הגבוה ביותר בתחבורה הציבורית בישראל. מעבר לשכר הבסיס, זכאים נהגי החברה גם לתשלום מלא על שעות עבודה נוספות, אחוזים ממכירת כרטיסים, מענק רבעוני, נופש שנתי, ונסיעות ללא תשלום לעובד ולמשפחתו".

בעלי המניות של קווים הם החברות הורן את לייבוביץ' (35%), מאיר (35%), א.נ. נתניה (15%) ומסיעי אריה שאשא (15%).

אוטובוס של "קווים", צילום: רונן טופלברג אוטובוס של "קווים" | צילום: רונן טופלברג אוטובוס של "קווים", צילום: רונן טופלברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הנוסעים היקרים נפגעי קווים! כנסו דחטף! טיפ ששווה המון!
אם נפגעתם, אוטובוס לא יצא, נאלצתם לקחת מונית, אחרתם לעבודה, או ללימודים, נגרם נזק אחר וכו', פניתם אל קווים ונדחתם, אל תהססו! פנו לבית משפט לתביעות קטנות, הוא יעזור לכם! ויקרע את הצורה של קווים! נציגי קווים יגיעו לשם כמו עכברים, שפופי קומה. לידיעתכם, חודשים ספורים, ויצאתם עם פסק דין ביד! אני יודע על כאלו שעשו זאת -והרוויחו! כדאי לזכור!!!
שלומי , קריית אונו  |  13.05.14
7.
תיתמחו רק בעובד בשם אוסקר ..איתו תגיעו רחוק
מחודש 10..מר אוסקר דואג.. ונילחם למען הנהגים..ו למען הפסקת הפיצולים...כמו-כן אף- אחד לא יעבוד סידור קבוע..וגם הפנסיונרים לא יעבדו רק בוקר..גם ככה..הם מוגבלים בשעות עבודה..מה הם באו לעשות בטן-גב,,,עד שישלחו להם כרטיס מלמעלהוגם יטפל בסידורים הצפופיםחזירים מה לא. אה נכון הם נהגי סגולה לוקחים את הכסף [ למעלה,,,רוצים למות על ההגה ..על חשבון נהגים צעירים ובעלי- מישפחות,,לא מספיק להם פנסיה..חזירים רוצים עוד..אבל אל תידאנו אוסקר יטפל בהם בבוא העת כמו שצריך..חזירים... לא מספיק הנהגים אין להם הפסקה בין טור לטור ,,,לא,,,נורא...לכול דבר יש סוף.. זיכרו להצביע לאוסקר מסניף נתניה..
נהג וותיק בענף , חיפה  |  19.02.14
לכל התגובות