אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיצוץ בעכו: שני זוגות וילד בן 8 נהרגו צילום: אבישג שאר-ישוב, ynet

הפיצוץ בעכו: שני זוגות וילד בן 8 נהרגו

מניין ההרוגים באסון בעכו עלה הבוקר לחמישה כאשר צוותי ההצלה מצאו גופת ילד בין ההריסות. עוד קודם לכן נמצאו גופותיהם של הורי הילד ובני זוג נוספים. הערכה: הפיצוץ נגרם בשל בלון גז, אך גם הכיוון הפלילי עדיין לא נפסל

17.02.2014, 10:28 | מאור בוחניק ואחיה ראב"ד, ynet

מניין ההרוגים באסון בעכו המשיך הבוקר (יום ב') לעלות והגיעה לחמישה, כאשר צוותי החילוץ וההצלה מצאו בין הריסות הבניין גופה של ילד בן שמונה. קודם לכן נמצאו גופתיהם של הוריו של הילד, בני זוג בני 51 ו-55, ובני זוג נוספים בני 38 ו-43.

פיצוץ בלון הגז בעכו, צילום: אבישג שאר-ישוב, ynet פיצוץ בלון הגז בעכו | צילום: אבישג שאר-ישוב, ynet פיצוץ בלון הגז בעכו, צילום: אבישג שאר-ישוב, ynet

ההערכה הראשונית היא שהפיצוץ נגרם בשל פיצוץ בלון גז, אך במשטרה לא פוסלים את האפשרות שמדובר באירוע פלילי. קצין משטרה במחוז חוף אמר ל-ynet כי מחקירה של קצין החבלה המחוזי עולה כי אופי הפיצוץ - פיצוץ נפחי - תואם פיצוץ שנוצר כתוצאה מדליפת גז. עם זאת, במשטרה ממשיכים לחקור את כל כיווני החקירה, ובהם הכיוון הפלילי, עד לקביעה סופית של נסיבות הפיצוץ. מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב חגי דותן, אמר: "היו אנטנות סלולריות על הגג, חוקרי החבלה בוחנים את הקשר".

חמיד, תושב השכונה, סיפר על הדקות שלאחר האסון: "אחרי הפיצוץ נכנסו עם טוריות והתחלנו לפנות הריסות, ניסינו לעבור דרך חלון. שלוש קומות נהרסו, הכל נפל למטה. המון הרס ובלוקים. איך ששמעתי את הפיצוץ רצתי לכאן, ילדה אחת יצאה בעצמה וכמה אנשים אספו אותה".

בעבר הורדו כל האנטנות הסלולריות מגגות העיר העתיקה, פרט לגג של הבניין שבו אירע הלילה הפיצוץ. ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, התייחס הבוקר לנושא האנטנות ואמר כי "כבר לפני כמה שנים קיבלנו תלונות על 37 אנטנות פיראטיות בעיר העתיקה. בשיתוף חברות הסלולר הורדנו את כולם פרט לזאת שנשארה אחרונה, ויכול להיות שהיא גרמה לכמה אנשים למורת רוח. זה יכול להיות, אנחנו בודקים את זה. מי שגר למעלה התעקש להשאיר אותה למרות שהיא לא פעילה". 

 

שורה של אסונות

לפני כחודש הובילה דליפת גז לפיצוץ אדיר בבניין בשכונת גילה בירושלים. כתוצאה מהפיצוץ נהרגו אברהם טופאן (56), אשתו גלית (42) ובנם הפעוט יוסף חיים בן השנתיים. אישה נוספת, לינדה שוורץ, שנפצעה קשה בפיצוץ הגז בבירה, מתה מפצעיה בבית החולים כשבוע לאחר מכן. טכנאי חברת "סופר גז" שנעצר בחשד לרשלנות שהובילה לפיצוץ שב לעבודתו לפני כשבועיים, באישור בית המשפט.

בשבועות מאז פיצוץ הגז בירושלים ב-20 בינואר, הזעיקו אזרחים מודאגים את שירותי ההצלה לכמה אירועי דליפות גז. יום לאחר הפיצוץ בירושלים פונתה אישה מעורפלת הכרה מבניין בפתח תקווה שבו התגלתה דליפת גז. הכוחות פרצו דרך המרפסת לדירה שבה, לפי החשד, אירעה הדליפה וחילצו את האישה. כל דיירי הבניין פונו והכוחות פעלו לדילול הגז.

דליפות נוספות אותרו מאז גם באשקלון ובראשון לציון, אך לא היו נפגעים. בסוף החודש שעבר פונה בית ספר מתלמידים בעקבות דליפת גז במפעל שסמוך לו בכפר ג'ת שבמשולש. צוותי מד"א טיפלו בשתי ילדות שנפגעו באורח קל.

לפני כשבוע אירעה דליפת גז בקניון רחובות. המשטרה פינתה בצהרי היום את קניון רחובות לכמה שעות בעקבות דליפה בקומה העליונה של הקניון. הדליפה נגרמה בגלל פגיעה בצינור גז במהלך שיפוצים. שני בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן. מאוחר יותר באותו הערב נפתח הקניון מחדש.

ביום שישי האחרון התגלתה דליפה בצובר גז בעתלית. צוותי כיבוי אש מתחנת חדרה הוזעקו למקום ופיזרו את הגז עד שתישאב כל תכולת הצובר. דיירי המבנים הסמוכים ברחוב האשל פונו מבתיהם עד לסיום הטיפול בדליפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות