אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית ביטוח מברמודה רכשה אתר ישראלי להשוואות ביטוחים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

ענקית ביטוח מברמודה רכשה אתר ישראלי להשוואות ביטוחים

White Mountains שנסחרת בניו יורק לפי שווי של 3.6 מיליארד דולר והתמודדה בעבר על רכישת כלל ביטוח, רוכשת את השליטה (64%) באתר וובי מידי קבוצת רוביקון של אמיר ברמלי לפי שווי של 63 מיליון שקל

17.02.2014, 14:10 | רחלי בינדמן

חברת האחזקות White Mountains מברמודה, הפעילה בתחום הביטוח ונסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של 3.6 מיליארד דולר, רכשה את השליטה באתר השוואות ביטוחי הרכב – Wobi מקבוצת רוביקון שבשליטת אמיר ברמלי. כך נודע ל"כלכליסט". White Mountains רוכשת את את השליטה באתר (64%) תמורת 40 מיליון שקל, קרי לפי שווי חברה של 62.5 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

 העסקה כפופה לאישור המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר כיוון שהאתר הוא בעל רישיון של סוכן ביטוח. במידה שתתבצע, רוביקון תישאר לאחר העסקה עם החזקת מיעוט של 25%. בנוסף, רוביקון התחייבה יחד עם הרוכשת להזרים לוובי 18 מיליון שקל. היזם של האתר שרון גילר יחזיק ב-11% הנותרים.

White Mountains עלתה לכותרות באוגוסט אשתקד לאחר שהגישה הצעה לרכישת השליטה בחברת הביטוח כלל שבשליטת קבוצת אי.די.בי. החברה הציעה לרכוש 55% מכלל תמורת 1.1 מיליארד שקל - נמוך בכ-50% מההצעה שהוגשה לאחר זמן קצר על ידי קבוצת משקיעים סינים, לרכישת 32% מכלל לפי שווי של 4.6 מיליארד שקל.

לפי ההערכות, White Mountains אף התעניינה בעבר ברכישת השליטה בחברת הביטוח הפניקס אך תג המחיר שהציב בעל השליטה יצחק תשובה היה גבוה מידי לטעמה. עם זאת, מזה תקופה מנסה החברה מברמודה לקבל דריסת רגל בשוק המקומי וכעת היא נכנסת להשקעה ראשונה בתחום הביטוח בישראל.

White Mountains שולטת (75%) בחברת הביטוח OneBeacon הנסחרת אף היא בבורסת ניו יורק לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר ומשווקת בעיקר ביטוחי רכוש ורשלנות. בדירקטוריון White Mountains יושבים אנשי ביטוחי ופיננסים מארצות הברית, ובקופתה 3.8 מיליארד דולר המיועדים להשקעות.

אמיר ברמלי בעל השליטה ברוביקון, צילום: עמית שעל אמיר ברמלי בעל השליטה ברוביקון | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי בעל השליטה ברוביקון, צילום: עמית שעל

עבור אמיר ברמלי מדובר באקזיט לא רע. ברמלי רכש בתחילת 2013 51% מוובי תמורת חוב של 3 מיליון שקל. בנובמבר הגדיל החזקותיו ורכש עוד 15% בכ-4.5 מיליון שקל (לפי שווי חברה של 30 מיליון שקל), עם התחייבות להזרים 15 מיליון שקל נוספים לצורך שיווק ופיתוח עסקי.

אתר וובי הוקם על ידי שרון גילר ומציע שירות השוואת מחירי ביטוח ורכישת ביטוחים אונליין בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח בישראל. האתר מחזיק ברישיון של סוכן ביטוח המוכר על ידי המפקח על הביטוח במסגרתו הוא רשאי לפעול בתחומי הביטוח הכללי וביטוח פנסיוני. כיום עוסק האתר בהשוואה של ביטוחי רכב, דירה, ביטוחי משכנתא וביטוח נסיעות לחו"ל.

קבוצת רוביקון היא חברת אחזקות הפועלת בתחומי ההשקעות, המימון, הייעוץ העסקי והיזמות הסביבתית. פעילות הליבה שלה מתמקדת בפיננסים תוך התמקדות במימון פרטי לעסקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
וובי כרגע לא מרוויחה אבל המטרה שלה זה...
המטרה של וובי להפוך לחברת ביטוח. היא מוכרת פוליסות בעמלה של 10 אחוז ובכך פשוט מפסידה כסף. היא שוברת את כל הסוכנים מפני שהיא חותכת בעמלות שלה כאשר המטרה שלה בסופו של יום היא תיהיה חברת ביטוח. הרוויח הגדול זה הלקוח קצה שסוכני הביטוח מבינים שכגי להתמודד הם צריכים להוריד בעמלות שלהם
אחד שיודע  |  13.04.15
11.
תגובה ל 10 האינטליגנטי.
אין מילה אחת ברורה בתגובתך המטופשת מלבד העובדה שהנך מוכיח על חוסר ידע,דמגוגיה זולה,שוביניסט ואינפנטיל מצוי. ראשית דבר הוצאת רישיון ביטוח כרוך בלימוד ארוך ומבחנים קשים ביותר שהרבה מהנגשים ניכשלים בהם ולא פעם. מדוע התייחסותך דווקא לנשים מטומטמות סוכנות ביטוח... אם רעייתך מטומטמת ואתה סובל לא כך הוא אצל רב הנשים.הן מצליחות תופסות עמדות מפתח. אתה תמשיך לאכול כביסה.
האזרח הרותח סוכן בדימוס  |  10.04.15
10.
רישיון סוכן -בדיחה?!
כיום כל מטומטמת נהית סוכנת ביטוח.הגיע הזמן שתעשו בדק בית בכל החברות ביטוח לפני שאתם מפרסמים כתבות. זה לא מועיל לצרכן נפשוט שלא מבין את הביטוח עליו הוא חתום..וזה לפני שחברה ברמודית רכשה אותו.תשימו דגש על הנושא שמוכרי ביטוח ידעו גם להסביר ויהיו עם רשיון
הצרכן הפשוט  |  10.04.15
לכל התגובות