אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב פרי זכה בבונוס של 615 אלף שקל על ביצועי מזרחי טפחות ב-2012 צילום: אלכס קולומיסקי

יעקב פרי זכה בבונוס של 615 אלף שקל על ביצועי מזרחי טפחות ב-2012

שר המדע, ששימש אז כיו"ר הבנק, עבד באותה שנה 10 חודשים במזרחי טפחות. רק בשבוע שעבר תקף שר האוצר, יאיר לפיד, המשמש גם כראש מפלגתו של פרי - יש עתיד - את מדיניות התגמול בבנק לאומי. לשכת פרי: משרד מבקר המדינה אישר את קבלת הבונוס

17.02.2014, 15:58 | תומר ורון
יעקב פרי, שר המדע הטכנולוגיה והחלל ויו"ר בנק מזרחי טפחות לשעבר, יקבל מענק בסך 615 אלף שקל (ברוטו) על ביצועי הבנק לשנת 2012, בה שימש כיו"ר הדירקטוריון. כך עולה מדיווח של הבנק לבורסה לפני זמן קצר.

קראו עוד בכלכליסט

פרי עזב את הבנק בחודש אוקטובר 2012, לטובת המערכת הפוליטית שם הפך לשר מטעם יש עתיד. הבונוס מוענק לו על שנת 2012 ועל 10 חודשי עבודה. ועדת התגמול של דירקטוריון הבנק המליצה על חלוקת הבונוס, והיום כאמור אישר הדירקטוריון את ההמלצה. התחשיב לבונוס נעשה על פי הפרמטרים המדידים שאותם קבע הבנק כתנאי לקבל הבונוס. בין היעדים התשואה על הון ויחסי היעילות של הבנק. 

בראיון טלוויזיוני באוקטובר 2012 אמר פרי ביחס לשכרו כי "אני הרבה יותר קרוב למעמד הביניים. אם אתבקש להצהיר על הוני אצהיר, ואתמוך בכך שכל פוליטיקאי יחויב לכך". רק בשבוע שעבר תקף שר האוצר, יאיר לפיד, המשמש גם כראש מפלגתו של פרי - יש עתיד - את מדיניות התגמול בבנק לאומי.

יעקב פרי, צילום: אוראל כהן יעקב פרי | צילום: אוראל כהן יעקב פרי, צילום: אוראל כהן

בבנק מדגישים כי הבונוס לפרי מגיע רק לאחר שקיבל היתר מהוועדה להיתרים מיוחדים במשרד מבקר המדינה. על פי

הבנק האישור אכן הגיע ב-5 בפברואר ורק לאחר מכן אושר בדירקטוריון. רווחי מזרחי טפחות ב-2012 עמדו על 1.07 מיליארד שקל – גידול של 3.1% בהשוואה לשנת 2011.

מלשכתו של פרי נמסר: "כשנודע לשר על המענק העתיד להינתן, הועבר הנושא לבחינת מבקר המדינה ולאישור הוועדה המיוחדת במשרדו למתן היתרים, אשר אישרה את קבלת המענק מבעוד מועד. הענקת מענק התגמול התעכב והדיונים נמשכו עד 2013, זאת בשל תיקון מס׳ 20 לחוק החברות, אשר חייב גיבוש הסדרים חדשים באשר למענקי תגמול. יש לציין כי המענק ישולם רק לאחר אישור האסיפה הכללית של הבנק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
יעקב ידידי ...
אין ספק ואין עוררין שאתה: 1. איש עסקים מוצלח 2. מנהל מוכשר אני חושב שזה בהחלט הייעוד שלך בחיים ... לעשות לביתך. אינך יכול לחבוש את כובע נציג מעמד הביניים ולהלחם כחבר כנסת או שר על ייצוגו בית הנבחרים. זה ממש לעג לרש. אני חושב שהנוכחות שלך ביש עתיד תפגע קשות במניין המנדטים בבחירות הבאות. בבחירות האחרונות אני שיניתי את דעתי בדקה ה - 90 ובמקום להצביע למפלגת העבודה הצבעתי יש עתיד. יש כמותי רבים מאוד בציבור הישראלי. עשה את הדבר הנכון והתפטר. חזור לעולם העסקים ועשה לביתך. תודה.
מצביע יש עתיד בבחירות האחרונות , השרון  |  18.02.14
לכל התגובות