אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק: רק 60% מהמנויים יכולים לקבל 100 מגה צילום: אלי דסה

בזק: רק 60% מהמנויים יכולים לקבל 100 מגה

חברת בזק הודיעה שכ-7,000 לקוחות שדרגו את מהירות הגלישה במסגרת המבצע שנעצר היום ע"י משרד התקשורת. החברה לא יכלה לספק מהירות של 100 מגה ל-40% מהלקוחות

17.02.2014, 16:59 | אופיר דור

כ-7,000 לקוחות בזק שידרגו את מהירות הגלישה שלהם במסגרת מבצע השדרוגים עד 100 מגה איתו יצאה החברה לפני שבוע. במסגרת המבצע הציעה בזק ללקוחות לשדרג דרך אתר האינטרנט החדש שלה את חבילת הגלישה עד 100 מגה ללא תוספת תשלום בשנה הראשונה. בזק דיווחה היום (ב') כי כ-60% מהלקוחות שדרגו את מהירות הגלישה שלהם לקצב 100 מגה ו-40% לחבילת 40 מגה.  

קראו עוד בכלכליסט

כלפי בזק מופנית לא פעם ביקורת על כך שהיא מפרסמת שדרוגים ל-100 מגה, אף שהחברה יכולה טכנולוגית להציע את המהירות הזאת רק למיעוט מהלקוחות. בעבר טענה בזק כי היא יכולה לספק מהירות של 100 מגה ל-50% מהלקוחות, וכעת החברה טוענת כי 60% מהמנויים יכולים לקבל ממנה את המהירות המקסימלית.

מבצע השדרוגים של בזק הסתיים היום במקום בסוף השבוע הבא לאור החלטת משרד התקשורת. המשרד הורה לבזק לעצור את מבצע השדרוגים לאור מה שהוא הגדיר "כניצול כוחה המונופוליסטי של החברה" ופגיעה בתחרות. הטענה של המשרד היתה כי בזק פוגעת בספקי האינטרנט השונים שמציעים חבילות המשלבות בין ספק לתשתית.

מודם של בזק מודם של בזק מודם של בזק

במשרד דרשו מבזק כי כל ספקי האינטרנט יוכלו להציע את מבצע השדרוגים דרך אתרי האינטרנט שלהם, ולא רק דרך אתר בזק, אך לא הצליחו להגיע להסכמות עם החברה על כך.

בבזק טענו בתגובה כי מדובר במבצע קצר מועד שמטרתו המרכזית היא לקדם את אתר האינטרנט החדש שהשיקה החברה, המאפשר קבלת מגוון רחב של פעולות בשירות עצמי. בבזק דיווחו היום כי נרשמו כמיליון כניסות של גולשים לאתר האינטרנט בשבוע אחד בלבד – עלייה של 100% לעומת הכניסות השבועיות לאתר הקודם.

בכל מקרה קשה לנתק את ההחלטה יוצאת הדופן של משרד התקשורת לעצור את מבצע השדרוגים של בזק מהיחסים המעורערים שיש בין שני הגופים לאחרונה. בשבוע שעבר הגישה בזק עתירה לבג"ץ נגד המשרד בטענה כי הוא מסתיר נתונים חיוניים הנוגעים לרפורמה לפתיחת התחרות בשוק הקווי ("השוק הסיטונאי").

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות