אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיזרס רוכשת את פסיפיק אינטראקטיב הישראלית ב־90 מיליון דולר צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

סיזרס רוכשת את פסיפיק אינטראקטיב הישראלית ב־90 מיליון דולר

ענקית ההימורים האמריקאית רכשה את הסטארט־אפ, שפיתח משחקי מכונות מזל לפייסבוק ולמובייל. פלייטיקה הישראלית, שנרכשה על ידי סיזרס בעצמה, תנהל את פעילות פסיפיק

18.02.2014, 08:08 | אסף גלעד

אקזיט בתעשיית משחקי המזל הישראלית: ענקית ההימורים והמלונאות האמריקאית סיזרס (Caesars) רכשה בימים האחרונים את הסטארט־אפ הבריטי־ישראלי פסיפיק אינטרקטיב (Pacific Interactive), חברה העומדת מאחורי משחקי מכונות המזל House of Fun לפייסבוק ולמובייל. סכום הרכישה לא פורסם, אך ל"כלכליסט" נודע שהוא מוערך בכ־80–90 מיליון דולר בכפוף לעמידה באבני דרך.

קראו עוד בכלכליסט

פסיפיק מעסיקה כ־100 עובדים, מהם 30 עובדים בתל אביב ועוד כ־70 במשרדים בלונדון, אוקראינה, רומניה וארגנטינה. פעילות החברה תועבר מיד לידי פלייטיקה הישראלית, חברה שרכשה סיזרס לפני כשלוש שנים ועוסקת גם היא במשחקי מזל למובייל ולפייסבוק. פלייטיקה היא בעלת המותג Slotomania, שנחשב למשחק מכונת המזל הפופולרי ביותר בפייסבוק והמשחק השביעי המכניס ביותר במובייל.

בית הימורים של סיזרס, צילום: איי אף פי בית הימורים של סיזרס | צילום: איי אף פי בית הימורים של סיזרס, צילום: איי אף פי

את פסיפיק גיימינג הקימו בלונדון עומרי שטרית ועזרא רגב. לפי ההערכות, הכניסה פסיפיק 25–30 מיליון דולר בשנה שעברה, כאשר 75% מהכנסותיה הגיעו ממשחקי פייסבוק והיתר ממובייל. על פי בית ההשקעות איילרס, מספר המשתמשים שלה עומד על 2.7 מיליון בחודש. לפי דיווחים, אנשי עסקים מהקהילה היהודית בלונדון השקיעו בחברה 3–4 מיליון דולר.

זוהי הרכישה השנייה של סיזרס בישראל והרביעית שלה בתחום משחקי המחשב החברתיים, שהפך בשנים האחרונות לאחד ממנועי הצמיחה העיקריים של חברות ההימורים. ב־2011 היא רכשה את פלייטיקה בכ־103 מיליון דולר, והחברה הישראלית נחשבת לרכישה המוצלחת ביותר שלה. פלייטיקה מעסיקה כ־550 עובדים בעולם ומכניסה לסיזרס כ־250 מיליון דולר בשנה. בישראל מעסיקה פלייטיקה 100 עובדים והשנה היא צפויה לגייס 20 עובדים נוספים ולבצע מספר רכישות של חברות בתחום המשחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות