אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית ירוקה: גוגל השקיעה מיליארד דולר באנרגיה מתחדשת

ענקית ירוקה: גוגל השקיעה מיליארד דולר באנרגיה מתחדשת

החברה שילמה ברבעון האחרון של 2013 חשבון חשמל של כשני מיליארד דולר. כדי לצמצם הוצאות, מפעילה גוגל 15 פרויקטים לייצור אנרגיה סולארית. לדברי בכיר בחברה, כיום מספקים הפרויקטים 34% מצריכת החשמל שלה

18.02.2014, 12:44 | נמרוד צוק

ענקיות הטכנולוגיה מנסות בשנים האחרונות להטמיע מערכות שנשענות על אנרגיה מתחדשת, במטרה לצמצם הוצאות תפעוליות ואת התלות שלהן ביצרני הדלקים. עתה מתגלה דוגמה להיקף ההשקעה בתחום: גוגל, למשל, השקיעה יותר ממיליארד דולר עד כה ב-15 פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית.

קראו עוד בכלכליסט

ריק נידהאם, מנהל מחלקת האנרגיה של ענקית החיפוש, חשף את היקף ההשקעה בראיון לרשת CNBC. רוב הפרויקטים בהם השקיעה החברה נמצאים בארה"ב וביכולתם לייצר 2.5 גיגה-וואט של חשמל, נתון דומה לשל תחנת הכוח הגדולה בסכר הובר.

חוות שרתים של גוגל. חשבון החשמל נמדד במיליארדי דולרים חוות שרתים של גוגל. חשבון החשמל נמדד במיליארדי דולרים חוות שרתים של גוגל. חשבון החשמל נמדד במיליארדי דולרים

נידהאם אמר שגוגל הוציאה 2.25 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2013 על תפעול תשתיות - כשרוב הסכום נועד לשלם חשבונות חשמל.  "להשקעה שלנו בהקמת תחנות כוח ירוקות ובייצור אנרגיה לשימוש עצמי יש כדאיות עסקית חד משמעית", אמר. כ-34% מצרכי האנרגיה של החברה, לטענתו, מסופקים כיום ממקורות מתחדשים ומטרת החברה היא להגיע בעתיד ל-100%.

אספקת חשמל לבתים בקליפורניה

החשמל שמייצרת גוגל במתקניה הסולריים אינו משמש רק לצרכיה הפרטיים - בשבוע שעבר הפעילה החברה את האחרון מבין המתקנים שהקימה, חווה סולארית שנמצאת ליד העיירה איוואנפה על גבול נבאדה וקליפורניה. המתקן כולל 347 אלף לוחות סולריים שיייצרו 392 מגה-וואט ויספקו אנרגיה לכ-140 אלף בתים בקליפורניה.

החברה פועלת גם בתחום הפקת אנרגיה מטורבינות רוח: ב-2010 היא הצטרפה לפרויקט הטורבינות הימיות Atlantic Wind Connection, ובשנה שעברה רכשה את חברת מקאני פאוור, יצרנית טורבינות רוח מעופפות, שיכולות לספק חשמל למתקנים באיזורים מבודדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות