אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל השיקה חמ"ל סייבר צילום: יוסי וייס

חברת החשמל השיקה חמ"ל סייבר

על פי החברה נאספים בו כ-400 מיליון אירועי סייבר מדי יום. יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון-טל: "יש מאות אלפי ניסיונות חדירה מדי יום למערכות שלנו, מדובר על איום ברמה הלאומית"

18.02.2014, 13:18 | שירות כלכליסט
חברת החשמל השיקה חמ"ל סייבר, הכולל מערכת שליטה ובקרה, כך על פי הודעת החברה אתמול (ב'). חמ"ל הסייבר מאויש 24/7 על-ידי צוות מומחים, אנשי פיתוח בעלי הסמכות פיתוח קוד-מאובטח, אנליסטים ומומחי אבטחת מידע, אשר הוכשר לזהות כל פוטנציאל לפגיעה במערכות התקשורת של החברה.

חמ"ל הסייבר מטפל באירועי אבטחת מידע ברשתות החברה, אירועים בהיבט רשתות המחשוב של החברה ואירועים הקשורים בשרשרת החשמל. בחמ"ל נאספים כ-400 מיליון אירועי סייבר ביום. על סמך אירועים אלה ובשיתוף עם אירועים מהעבר המרכז מבצע קורלציה ומטפל באירועי אבטחת מידע. אל חדר הבקרה זורמים אירועים וחיבורים ממספר רשתות כאשר קיים שוני באפיון כל רשת והאירועים בה.

מאות אלפי ניסיונות חדירה מדי יום למערכות חברת החשמל

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, האלוף (במיל') יפתח רון-טל אמר כי: "יש מאות אלפי ניסיונות חדירה מדי יום למערכות חברת החשמל, מדובר על איום ברמה הלאומית. הקמנו את החמ״ל העוסק בטיפול, איתור וניטור חדירה למערכות התקשורת של חברת החשמל. אין ספק שזהו מרחב הלחימה העכשווי והעתידי המשמעותי ביותר".

יו"ר חברת החשמל, אלוף (מיל יו"ר חברת החשמל, אלוף (מיל') יפתח רון טל | צילום: אלעד גרשגורן יו"ר חברת החשמל, אלוף (מיל

מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן אמר: ""הניסיון המצטבר בחברת החשמל במגוון רחב של תחומים וביניהם תחום ההגנה על תשתיות קריטיות, באים לידי ביטוי גם בהגנה על מערכות התקשורת של חברת החשמל. חברת החשמל ערוכה 24/7 לתת מענה לעשרות אלפי תקיפות סייבר"

סמנכ"ל תקשוב בחברת החשמל, האמון על תחום הסייבר, יוסי שנק: "לחברת החשמל ידע, ניסיון ויכולת בתחומי ה-IT והיא מפתחת כל הזמן כלים להתמודדות עם איום הסייבר ולניסיונות חדירה של גורמים עוינים". 

שמירה על בטחון ובטיחות המרחב הקיברנטי

 

חמ"ל הסייבר של חברת החשמל מרכז תמונת מצב של אבטחת המידע בשגרה ובחירום, בכל הרשתות בחברה, תמונת מודיעין ותמונת מצב בתחום הקיברנטי והתמודדות וטיפול באירועי סייבר בכלל הרשתות ובכל מרחבי חברת החשמל בארץ. כמו כן, בחמ"ל נקבעת מדיניות אבטחת מידע והנחיית הגופים התפעוליים בחברת החשמל. החמ"ל וצוות מומחי הסייבר של חברת החשמל גם אחראים על פעילות הסברתית בהעלאת המודעת של עובדי החברה לסיכוני אבטחת מידע בחברה בפרט ובעולם בכלל.

חמ"ל הסייבר של חברת החשמל אחראי על העברת הנחיות לעמידה ברגולציות לגופים בחברה (PCI/SOX), ניטור תמידי של רשתות החברה והאירועים ברשתות הנ"ל ובדיקות חוסן – Penetration Test. כמו כן, צוות הסייבר של חברת החשמל אחראי על ליווי פרויקטים בתחום הסייבר בחברה וגיבוש הנחיות אבטחת מידע הנוגעים לפרויקטים אלו.

לפני כחצי שנה השיקה חברת החשמל את מתקן ה"סייבר ג'ים – CYBER GYM" , זירת אימונים להכשרת "לוחמי סייבר", למידה ותרגול "הגנת סייבר" עבור חברות, אסטרטגיות ולאומיות, בתחומי תשתיות ואנרגיה בארץ ובשווקים בינלאומיים. במסגרת המתקן מכשיר את צוות הבקרה לחוות ולהגיב בזמן אמת להשלכות של פגיעת סייבר במתקני תשתיות רגישים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות