אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סדנה: הדפס רשת במסגרת התערוכה "אנדי וורהול - ציור של צעצוע"

סדנה: הדפס רשת במסגרת התערוכה "אנדי וורהול - ציור של צעצוע"

התערוכה המוצגת במוזיאון תל אביב מאפשרת גם לילדים צעירים להתנסות, לצייר, להעתיק או לצבוע בקבוק קוקה־קולה. מומלץ להגיע למוזיאון כשעה לפני הסדנה ולסייר בתערוכה

19.02.2014, 09:30 | תמר וילרפורט

12 ילדים יושבים בחדר הסדנאות של מוזיאון תל אביב ומנהלים שיחה ערה עם המדריכה דגנית, שמקרינה מצגת על המהפכה התעשייתית באמריקה ועל מותגים ואייקונים, ומסבירה למה אנדי וורהול צייר את פחית מרק העגבניות שלו ושכפל את דמותו של אלביס פרסלי. שתי בנות 10 מעוררות דיון בנושא צבע עורו של מייקל ג'קסון, ואחד הבנים שואל אם סמל של משטרה הוא חלק מהמיתוג שלה.

דגנית ממשיכה ומספרת על וורהול הגנדרן, שהצטלם מאופר וחובש פאות ססגוניות, ועל האוספים המוזרים שלו. אחרי כחצי שעה מתחילים המשתתפים ליצור הדפס רשת משלהם, בדומה לסדרת העבודות שיצר וורהול ב־1983. הילדים התבקשו להגיע עם צעצוע אהוב מהבית, אבל גם אם שכחו זה לא נורא: סל צעצועים להשראה ממתין בסדנה. הם מציירים כלב / פינגווין / קאובוי מלגו או סתם לב, גוזרים, מדפיסים ואז מגיעה גולת הכותרת — ייבוש הציור בפן.

מומלץ להביא צעצוע מהבית מומלץ להביא צעצוע מהבית מומלץ להביא צעצוע מהבית

סיבוב שני, הדפס נוסף בצבע אחר, עוד ייבוש, הוספת פרטים בצבעי פנדה והציור מוכן. התערוכה "אנדי וורהול: ציור של צעצוע" מאפשרת גם לילדים צעירים יותר להתנסות, לצייר, להעתיק או לצבוע בקבוק קוקה־קולה. מומלץ להגיע למוזיאון כשעה לפני הסדנה ולסייר בתערוכה, כדי שהילדים יבינו מהו הדפס ואיך עושים אותו. הסדנאות הבאות: ביום חמישי 27 בפברואר 19:00–17:00, שבת 1 במרץ 12:00–10:00. יש להזמין מקום מראש: 03-6077020. שורה תחתונה: התוצרים נפלאים, והילדים היו מאושרים.

גיל: 12–8 (עדיף ללא מלווה)

מחיר: 80 שקל

איפה: מוזיאון תל אביב לאמנות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות