אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נחתם הסכם עם האחיות והעובדים בהדסה

העובדים השובתים כבר פרשו מיטות בהדסה עין כרם, אולם במהלך הלילה התבשרו על פריצת דרך במגעים בין ההנהלה לעובדים ולאחיות. הם ישובו לעבודה כבר היום. בבוקר יתברר בביהמ"ש אם הרופאים יצטרפו אליהם

19.02.2014, 07:40 | מיקי פלד

אחרי למעלה משבועיים של עיצומים, חוזרים היום (ד') האחיות ועובדי המנהל המשק בהדסה לעבודה סדירה. בכך נסללת גם הדרך לחזרה של הרופאים, אם יוסכם היום ביניהם לבין ההנהלה על סעיפי ביטוח הרשלנות הרפואית.

קראו עוד בכלכליסט

הלילה הגיעו מנכ"ל הדסה, אביגדור קפלן, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, על חזרה סדירה לעבודה של האחיות ועובדי מנהל ומשק בשני בתי החולים של הדסה, אם כי כרגע לא תהיה תוספת לשכר חודש ינואר ששולם לא במלואו. הצדדים התחייבו כי ייכנסו למו"מ איטנסיבי במטרה להגיע חהסכמות עד ליום 13.04.2014 על תכנית ההבראה הכוללת.

על פי ההסכם הנוכחי אחיות ועובדי מנהל ומשק המשתכרים עד 15 אלף שקל ברוטו יקבלו שכר מלא, כולל רכיבי שכר כמו כוננויות על ועלות החזקת רכב. כמו כן, הוקפאו הזימונים לשימוע לפני פיטורים שנשלחו לעובדים. עוד בטרם נחתם ההסכם סופית, קיבלו העובדים המתבצרים בהדסה עין כרם הודעות מסרונים שבהם בישר להם יו"ר הוועד אמנון ברוכיאן כי "הדברים מתקרבים לסוף" וש"יש סיבה לשמוח".

הפגנת הרופאים והאחיות בהדסה השבוע, צילום: עטא עוויסאת הפגנת הרופאים והאחיות בהדסה השבוע | צילום: עטא עוויסאת הפגנת הרופאים והאחיות בהדסה השבוע, צילום: עטא עוויסאת

"אני שמח שחוזרים לעבודה סדירה לטובת החולים", הצהיר ניסנקורן, שתיווך בשיחות שארכו כשש שעות. "עשינו את הכול בשביל שתהיה רפואה ציבורית בירושלים. לכולנו עוד מצפה עבודה קשה כדי שהדסה תגיע לאיזון בתוכנית ההבראה".

גם קפלן שמח על חתימת ההסכם והביע תקווה ש"נחזיר את הדסה לתפארתה. עכשיו נצטרך לשכנע את הרופאים להצטרף גם כן", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
"מתקפלים" ? "על חשבונינו"? "החגיגה נמשכת"?
לכל חסידי ההפרטה, לכל אלו שחושבים שעובד מדינה הוא "אוכל חינם" ושרק מי שעובד במגזר הפרטי תורם למשק. תגידו תודה שהאחיות, הרופאים ועובדי המשק בבתי החולים מוכנים בכלל לעבוד בתנאים בהם הם עובדים, תנאים שרובכם לא הייתם מחזיקים בהם אפילו דקה. "שיסגו את הבית חולים"? באמת יוסי? "יש עוד בתי חולים"? בישראל יש את כמות בתי החולים, ובהתאם כמות מיטות האישפוז, הנמוכה בעולם המערבי (וגם בהשוואה למדינות פחות מפותחות) כך שסגירת בית החולים אינה באה בחשבון. הסיבה היחידה שלמרות המצב הקשה של מערכת הבריאות הישראלית הטיפול שניתן לאזרחי ישראל הוא עדיין מהטובים בעולם (ואת זה רואים בכל הדו"חות הבינלאומיים) אלו אותן אחיות, אותם רופאים ואותם עובדי מנהל ומשק שעובדים תמורת שכר מגוכח (כו, אני יודע שהפופוליזם חוגג אבל רוב מוחלט מהעובדים במערכת לא מדגדגים אפילו את השכר של כמה בכירים שנהוג לפרסם תחת כל עץ רענן) ותנאים לא קלים ובמשך שעות ארוכות, שכל הייטקיסט שבוכה על כמות השעות שהוא משקיע (במקום העבודה, לא בעבודה של ממש) היה מתמוטט מזמן. 15,000 ברוטו (ואצל רובם השכר נמוך הרבה יותר) לעבודה שכזו זה שכר מוגזם? מי שחושב שכן פשוט חי בבועה!
אמיר  |  19.02.14