אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל למשתמשי משקפי גלאס: הפסיקו להיות גסי רוח וקריפיים

גוגל למשתמשי משקפי גלאס: הפסיקו להיות גסי רוח וקריפיים

בניסיון להתמודד עם הביקורת לה זכו משתמשי המשקפים החכמים שלה, פרסמה גוגל רשימת "עשה ואל תעשה" באתר המוקדש למוצר. המטרה: למנוע ממשתמשים לפגוע במיתוג המוצר החדש

19.02.2014, 12:41 | נמרוד צוק
משקפי גוגל גלאס אולי טומנים בחובם פוטנציאל גדול, אך המשתמשים שלהם זוכים לביקורת נוקבת - בעיקר, בשל נטייתם לדבר אל המשקפיים ולהתעלם מן הסביבה תוך גרימת אי נוחות לאחרים. התופעה אפילו זכתה לכינוי משלה - גלאסהול, חיבור של גלאס ו-Asshole.

קראו עוד בכלכליסט

בגוגל הבינו שזה מזיק למיתוג של המשקפיים כמוצר וחיובי - והחליטו להוסיף לאתר הבית של גאלס דף "עשה ואל תעשה" שכולל הנחיות ל"סיירים" - מפתחים וחובבי גאדג'טים שרכשו את המהדורה הנסיונית של המשקפיים.

חקור את העולם סביבך. אבל לא על אופנוע מים

ברשימת ה"עשה" אפשר למצוא הצעות כמו "חקור את העולם שמסביבך", "בקש רשות לפני שאתה מצלם" או "היה חבר פעיל בקהילת משתמשי גלאס", לצד המלצות לשימוש בפונקציית הנעילה של המשקפיים וטיפים לשימוש נכון בפקודות הקוליות.

גלאס במקלחת? עדיף לא לנסות גלאס במקלחת? עדיף לא לנסות גלאס במקלחת? עדיף לא לנסות

הסעיפים היותר מעניינים נמצאים בחלק שעוסק בדברים שגוגל לא רוצה שתעשו: למשל, "אל תקראו את 'מלחמה ושלום' באמצעות גלאס, זו פעילות שנועדה למסכים גדולים יותר. גלאס נועדה למקטעים קצרים של מידע ואינטראקציה שיאפשרו לכם לחזור במהירות לפעילות בה עסקתם. אם תשקעו לזמן ארוך ארוך מדי במסך של גאלס, תיראו מוזרים לאנשים שסביבכם".

גם השימוש בגלאס במהלך ספורט אתגרי אינו חביב על החברה: "סקי מים, רכיבה על פרים ולחימה בכלובים הם כנראה לא רעיונות כל כך טובים. גלאס היא פיסת טכנולוגיה רגישה וכדאי להשתמש בהיגיון בריא", כתבה החברה. הנחיה מיוחדת הוקדשה לזרים ששואלים שאלות על המשקפיים. "היו סבלניים והסבירו שגלאס בסך הכל מציעה יכולות שאפשר למצוא היום בכל סמארטפון, כגון צילום, מפות ומיילים. אם השאלות מפריעות לארוחה הרומנטית שלכם, הסירו אותם והחזירו אותם לתיק", מציעים בגוגל.

ה"גלאסהולס" זכו לסעיף משלהם: "אל תהיו קריפיים או גסי רוח. כבדו את הסובבים אתכם ואל תהפכו חסרי סבלנות אם פונים אליכם בשאלות. היו מנומסים, הסבירו מה המשקפיים עושים ואל תהססו לתת הדגמות. אל תשתמשו במשקפיים לצילום במקומות בהם השימוש במצלמות אסור ואם מבקשים מכם לכבות את הסמארטפון, כבו גם את גלאס. התעלמות מהכללים לא יגרום לעסקים לחבב את המשקפיים ויפגע במשתשים האחרים", כתבה החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
המגיבים ירוקים מקנאה
אני מנחש שרוב המגיבים שכתבו ש"אינם מדברים עם אף אחד שחובש את המשקפיים האלו" מעולם לא נתקלו באדם אשר באמת חובש אותם. תגובת הדחייה שלכם נובעת מכך שאתם יודעים את האמת, והיא שאף אחד לא מעוניין בדעתכם על המשקפיים, מכיוון שאתם אנאלפביתים. כן, בעידן המידע אדם אשר אינו יודע קרוא וכתוב בשפות תכנות נקרא אנאלפבית. עוד חמש שנים תוכנה תחליף 100% מן המשימות הרפטטיביות שאתם מכנים "עבודה", העיקר שאתם עסוקים בהתנגדות לטכנולוגיה במקום לנסות ללמוד ולהבין אותה. ולחשוב שלרובכם יש iPhone בכיף, יאק.
סייר גוגלגלאס  |  19.02.14
13.
הכל בגלל סרגיי ברין ובגלל ההנחיות שיצאו לנסיינים הראשונים של גלאס:
להשתמש בגלאס כל הזמן באופן הכי טבעי שאפשר (אם באמת אפשר). ברין והחברה שלו מתועדים בתמונות כשהם כל הזמן עם גלאס, בין אם לגמרי מרצונם ובין אם מתוך כוונה לייחצן את גלאס באופן אגרסיבי. גם הנסיינים כאן נצפים כשהם משתמשים בגלאס ברחוב, בקניות, ממש בכל מקום. וזה כמובן החלק הבאמת מרתיע. גוגל שרוצה שנתרגל לראות את גלאס בכל מקום, ולכן הדבר היחיד שבאמת חסר בהנחיות הוא להסיר את גלאס לעיתים תכופות. וזה כמובן לא שם בגלל היהירות של גוגל.
אוהד , עמק הסיליקון  |  19.02.14
לכל התגובות