אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת נמל חיפה: "העובדים פתחו בעיצומים בגלל ביטול ימי כיף" צילום: אלעד גרשגורן

הנהלת נמל חיפה: "העובדים פתחו בעיצומים בגלל ביטול ימי כיף"

בהנהלה טוענים כי העיצומים שנקטו היום עובדי מחלקת התפעול הביאו לירידה של 40% בתפוקה, ולכן התקבלה החלטה לקזז את השעות משכרם. ועד העובדים: "לא מכירים שום עיצומים"

19.02.2014, 17:43 | ליאור גוטמן
עובדי מחלקת התפעול של חברת נמל חיפה החלו הבוקר (ד') בעיצומים שהביאו לטענת הנהלת הנמל לירידה של 40% בתפוקות. הנהלת הנמל הופתעה מהמהלך כיוון שלא קדם לו שום משא ומתן או שיחות בין הוועד להנהלה, ולכן התקבלה החלטה לקזז משכר העובדים את שעות העיצומים כבר במשכורת הקרובה.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הנהלת הנמל, בשל מצבה הפיננסי של החברה בוטלו לאחרונה ימי גיבוש, פעילויות ספורט ושעות נוספות, מה שהוביל כאמור לירידה חדה בתפוקות."על מה יש עיצומים בנמל בישראל ב 2014 ללא סכסוך עבודה ובגיבוי ההסתדרות - על ביטול ימי כיף לעובדים, ביטול נסיעה של רוב הספורטאים והעסקנים מטעם העובדים לספורטיאדה באילת, ובעיקר על זה שלא הסכמנו לשלם שעות נוספות לחברי הוועד שעה שחבריהם העובדים לא מקבלים שעות נוספות מאז עזיבת השיטעונים של צים", הסבירו בהנהלת הנמל.

נמל חיפה. בשל מצבו הפיננסי בוטלו ימי גיבוש ושעות נוספות, צילום: בלומברג נמל חיפה. בשל מצבו הפיננסי בוטלו ימי גיבוש ושעות נוספות | צילום: בלומברג נמל חיפה. בשל מצבו הפיננסי בוטלו ימי גיבוש ושעות נוספות, צילום: בלומברג

לטענת ההנהלה, "כל זאת כמובן לאור הירידה בהכנסות החברה. באם יימשכו העיצומים על ידי תורג'מן (יו"ר ועד עובדי נמל חיפה, מאיר תורג'מן - ל"ג), תורה ההנהלה על נקיטת צעדים נוספים שתהיה להם משמעות בשכר העובדים, שגם כך סובלים, למגינת לבם, מירידה קשה בשכר".

באופן תמוה, בוועד עובדי נמל חיפה מסרו כי הם אינם מכירים שום עיצומים.

גם לפני כשבועיים טענה ההנהלה כי עובדי הנמל שיבשו את העבודה בתחילת החודש וגרמו לירידה של עד 75% בתפוקת הרציפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות