אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח: הנהלת הדואר מפרה התחייבות צילום: עומר גנדלר

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח: הנהלת הדואר מפרה התחייבות

טוענים כי ההנהלה מפרה התחייבות להעביר לנו 250 אלף שקל לכיסוי ההליכים המשפטיים נגדה

20.02.2014, 06:58 | רחלי בינדמן

מחזיקי האג"ח של דואר ישראל מחריפים את צעדיהם נגד הנהלת החברה. לידי "כלכליסט" הגיע מכתב ששלח שלשום עו"ד ארנון שגב, המייצג את נציגות מחזיקי האג"ח של הדואר המורכבת מאקסלנס, מיטב דש והכשרה ביטוח, בתיאום עם נאמן האג"ח דן אבנון מחברת הרמטיק, לבא כוחה של הדואר עו"ד מני נאמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

במכתב ישנה טענה חריפה נגד הנהלת הדואר על אי־עמידה בהתחייבות. נאמן מחזיקי האג"ח יכול לדרוש מהחברה להפקיד לקופתו סכומים לצורך הבטחת מימון הליכים משפטיים ואחרים ולצורך הבטחת זכויות המחזיקים, כיוון שממילא החברה צריכה לשאת בסופו של יום במימון ההליכים הללו. לפי המכתב, הנהלת הדואר נדרשה להעביר כרית ביטחון כזו בהיקף של 250 אלף שקל לנאמן, אך "חרף האמור בשטר, בחר הדואר לדחות במפגיע את קיום הוראותיו וזאת תוך העלאת טענות שונות המנוגדות ללשון איגרת החוב ולתכליתה", כתב שגב.

עורך הדין הבהיר כי מחזיקי האג"ח דוחים את טענת הדואר כי קיימת "יריבות משפטית" בין הדואר לבינם הפוטרת את החברה מקיום התחייבויותיה בעניין כרית המימון. "עניינה של טענתכם היא התחכמות להוראה מפורשת באגרת החוב", כתב.

סניף של דואר ישראל, צילום: אוראל כהן סניף של דואר ישראל | צילום: אוראל כהן סניף של דואר ישראל, צילום: אוראל כהן

עוד טוען עו"ד שגב כי בפגישה שהתקיימה עם הנהלת הדואר ונציגות האג"ח בשבוע שעבר נרמז על ידי ההנהלה כי בכוונתה לממש רכוש קבוע כדי לעמוד בהתחייבויות. "לצערנו, צעד זה מהווה הוכחה נוספת להרעה המהירה במצבו של הדואר והידרדרותו לעבר חדלות פירעון", נכתב במכתב.

שגב מבהיר עוד כי אם הנהלת הדואר תממש נכסים לטובת קבוצת נושים אחת שלה, העובדים למשל, "הדבר יכול להיחשב כהעדפת נושים אסורה". הוא דורש לבסוף כי תימסר למחזיקי האג"ח לאלתר, בתוך שבעה ימים, רשימת הנכסים שמימושם מתוכנן, לרבות ערכם בספרי החברה וערך המכירה המשוער שלהם. עוד דורש שגב פירוט של התחייבויות שהחברה מתעתדת לפרוע בתמורה שתתקבל ממימוש הנכסים, זאת מחשש ל"דילול נוסף בנכסיה".

שגב טוען לבסוף כי תחזית המזומנים שקיבלה הנציגות מהחברה "אינה עומדת בסטנדרטים מינימליים" ומבקש לקבל "פירוט של ההנחות ששימשו לעריכת התזרים ואת הגורמים לשינויים שנערכו בתחזית זו לעומת התחזית הקודמת שנמסרה על ידיכם".

מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה: "קיבלנו את פניית נציגות מחזיקי האג"ח ונפעל בהתאם לאמור בשטר הנאמנות. לעניין הנכסים, חברת דואר ישראל תפעל על פי חוק ובאופן שישרת את החברה באופן המיטבי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות