אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרוטוקול האחרון של ברננקי חושף חילוקי דעות בקרב בכירי הפדרל ריזרב צילום: איי אף פי

הפרוטוקול האחרון של ברננקי חושף חילוקי דעות בקרב בכירי הפדרל ריזרב

כמה מבכירי הבנק המרכזי בארה"ב הביעו התנגדות להמשך הפחתת קצב רכישות האג"ח; אחרים טענו כי יש להעלות את הריבית בתוך זמן קצר יחסית

19.02.2014, 21:35 | שירות כלכליסט

קובעי המדיניות בפדרל ריזרב לא הגיעו להסכמה על תחזית לטווח קצר לגבי הריבית, אינפלציה ומצב שוק העבודה. כך עולה מהפרוטוקולים של ישיבת הוועדה המוניטרית של הפד מסוף ינואר, בה הוחלט על הקטנת היקף רכישות האג"ח החודשיות  ב-10 מיליארד דולר.

לפי הפרוטוקולים, כמה מהמשתתפים בישיבת הפד - האחרונה תחת הנהגתו של בן ברננקי - סבורים כי הבנק המרכזי צריך להעלות את שיעור הריבית בתוך זמן קצר יחסית; בכירים אחרים הביעו התנגדות להמשך הפחתת קצב רכישות האג"ח, מאחר שלדבריהם הכלכלה "חלשה מדי"; משתתפי נוספים טענו כי "בהיעדר שינוי משמעותי בתחזית הכלכלית, יש להמשיך בהפחתה של רכישות האג"ח בהיקף של 10 מיליארד דולר בכל פגישה".

מוקדם יותר היום אמר נשיא הפד באטלנטה, דניס לוקהארט, כי "רק אירוע דרמטי יגרום לפד להפסיק את הפחתת הרכישות החודשית". הוא ציין כי לדעתו הריבית בארה"ב תעלה באמצע 2015.

בן ברננקי, צילום: בלומברג בן ברננקי | צילום: בלומברג בן ברננקי, צילום: בלומברג

עוד עולה מהפרוטוקולים כי הבכירים בפדרל ריזרב מתכננים לבצע בקרוב שינויים בתחזית הריבית - מאחר ששיעור האבטלה בארה"ב יורד ומתקרב לסף שמתחתיו אמור הבנק לשקול את העלאתה. 

המשתתפים בישיבה הסכימו כי "עם ירידת שיעור האבטלה בארה"ב לכיוון הרף של 6.5%, יהיה צורך לבצע בקרוב שינויים בתחזית הריבית, כדי לספק מידע על ההחלטות שיתקבלו לאחר שהרף ייחצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות